BileceksinFinans

Ön Ödemeli Kartlar

Ön ödemeli kart nedir? Hangi ön ödemeli kartı kullanmalıyım? Yaş sınırı var mı? Güvenli mi? Konumuzda bu gibi soruların cevabını bulabilirsiniz. Ön ödemeli kartlar içine yüklediğiniz bakiye kadar kullanılır yani kartın içine 200 lira eklediyseniz o kadar limitiniz vardır daha fazlasını harcayamazsınız.

 

Türkiyedeki sanal kartlar

Ön ödemeli Nasıl Alınır?

Ön Ödemeli Sanal Kartlar İnternet üzerinden yapabileceğiniz tüm alışverişler için sunulmuş kartlar arasındabulunmaktadır. Bu kartların dediğimiz gibi limiti sizin karta yüklediğiniz kadardır. Aşma durumu olmayan sistem üzerine kurulmuştur. Kart üzerindeki numarayı (yani hesap kartı numarası) internet üzerinden kolayca alışveriş yapabilmek için sizlere sunulmuş oldukça kullanışlı ve oldukça kullanılan bir karttır.

Ön ödemeli Kart Güvenli mi?

Sanal kart internet alışverişlerinizde sizi güvene alan bir sistemdir. Mesela 20000 TL kredi kartı limitiniz var. İnternet alışveri esnasında herhangi bir hırsızlık olayı ile karşılaşırsanız sanal kartınıza koymuş olduğunuz limitin üzerinde harcama yapamazlar.

Ön Ödemeli Kartlar

 MasterCard (İninal)

MasterCard ön ödemeli kartlardan en çok kullanılanlardan biridir. Bu kartların içinde de sıklıkla kullanılan bir kart vardır ki o da İninal karttır. İninal kartın yaş sınırı olmaması onu büyük kitleye ulaştıran faktörlerden biridir. İninal kartı oyunlarda, internet alış-verişlerinde ve normal alış-verişlerde kullanmak mümkündür. Hatta bazı oyun firmaları oyun içi alış-verişlerde İninal karta indirim uygulamaktadırlar.

Visa

Visa firmasının da ön ödemeli kartları bulunmaktadır. Visa’nın da gayet güzel şekilde çalışan ön ödemeli kartları kullanılabilmektedir. Ön ödemeli kartların en iyilerini karşımıza çıkardığımızda karşımıza 2 seçenek çıkıyor. Bunlardan biri Visa diğeri MasterCard seçim sizin.

Bazı insanlara göre ön ödemeli kartlar kredi kartlarından daha işlevsel geliyor. Eğer sizde o insanlardan biriyseniz ön ödemeli kartı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Paykasa

Paykasa, ön ödeme sistemli bir online ödeme yöntemidir. Online ödemeler hayatımıza büyük kolaylıklar getirdi. Özellikle internetin hayatımızda bu kadar aktif rol oynadığı şu dönemlerde en çok tercih edilen ödeme yöntemleri oldular.

Astropay

Astropay kayıtlı yüzlerce çevrim içi alışveriş sitesi bulunmakta ve Astropay bu sitelerde kullanabileceğiniz bir ön ödemeli sanal karttır. Ürünün pin kodlarına astropay card ya da astropay kart da denilmektedir. Ön ödemeli kartlar hangileri sorusuna 2 farklı yanıt daha verebiliriz… Bunlar Skrill ve Paysafecard’tır.

Paysafe Group

İnternet ortamında birçok sitede Paysafecard kullanılmaktadır. Paysafe Group çok ortaklı bir sağlayıcıdır. PLC eski olarak bilinen Optimal Payments PLC ve NEOVIA Mali PLC, bir çevrimiçi ödemeler şirket merkezidir. Konu hakkında detaylı bilgiye Paysafecard’ın resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Skrill

Bir Skrill hesabı kredi ya da banka kartı kullanarak finanse edilebilir. Birçok ülkede internet bankacılığı mevduat ve yerel ödemeleri de yapılabilir. Seçenek CartaSi, Giropay, Przelewy24 ve Sofortüberweisung bulunmaktadır. Seçeneklerin tam listesini görüntülemek için Skrill web sitesine bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu