Bileceksin

Sınıf Öğretmeni Nasıl Olunur?

Sınıf Öğretmeni olmak isteyenler için Sınıf Öğretmeni kimdir? Sınıf Öğretmeni nasıl olunur? Sınıf Öğretmeni maaşları ne kadardır? gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Günümüzde Sınıf Öğretmeni olmak için gereken şeylerden bahsedeceğiz. Sınıf Öğretmeni olmanın iş olanaklarından bahsederek konumuza başlayalım.

 

Sınıf Öğretmeni Maaşları 2019

Sınıf Öğretmeni olmak; küçük yaşlardan itibaren birçok öğrencinin hayalidir. Peki Sınıf Öğretmeni nasıl olunur? Sınıf Öğretmeni 2019 maaşı ne kadardır?

Sınıf Öğretmenliği, görev itibariyle en zor öğretmenlik branşlarından birisidir; çünkü İlkokula başlayan çocuklarla bu branştaki öğretmenler ilgilenmektedir. Yaşları 6-7 arasında olan bu çocuklar, annelerinin ardından belki de ilkkez başka birisinden eğitim alacak, duygusal ve bilişsel gelişimini sürdürecektir. Çocukların bu yaşlarda alacağı eğitimin hayatlarının geri kalanını büyük oranda etkileyeceği aşikardır. Bu nedenle Sınıf Öğretmeni olmak isteyen kişilerin bu durumu dikkate alması gerekir.

Sınıf Öğretmeni Maaşları 2019

Sınıf Öğretmenliği isteyen kişiler lise eğitimlerinin ardından AYT ve TYT sınavlarına girerler. EA puan türünden yeterli puanı alan öğrenciler üniversiteye gitmeye hak kazanır. 4 yıl sürecek eğitimlerinin ardından KPSS sınavıyla atamaları gerçekleşir. 2019 yılı itibariyle öğretmen maaşları ek derslerle birlikte yaklaşık 4000 TL’dir. Bu ücret ek derslerin sayısına ve görev yapılan bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Öğretmen Olmak;Devlet Eğitim kurumlarında ve özel eğitim kurumlarında öğrencilere dersler vererek onları yetiştiren ve onlara rehberlik eden kişilere öğretici(yada öğretmen diyoruz.)
  Öğretmenler hangi branş dallarından mezun olmuş ise o dalda öğrencilere eğitim verir.Eğitim çocuklarda çok küçük yaş da daha henüz okula başlamandan önce aile tarafından belirli eğitim yaşına gelene kadar anneler ve babalar birer yetiştiren,öğreten eğitimci olarak öncelikle konuşma yeteneği konusunda aile birinci faktördür.
  Daha sonra okul çağına gelen çocuklarımız devlet okullarına kayıtları yapılarak okuma yazma eğitimi alarak ilk kez “okuyorum yazıyorum” düşüncesi ile öğrenim görerek bu başarılarının mimarı öğretmenlerine borçludurlar.
  Öğretmenlerimizin eğitim için harcadıkları emeğin değeri sorulmaz.Hayatları boyunca yüzlerce öğrenci okutup yetiştiren öğretmenlerimizin dünyası öğretmen,veli ,öğrenci arasında en iyi bağı oluşturmak açısından çok önemlidir.Bu ortak bağ iyi olursa başarıda muhakkak gelecektir.
  Eğitim veren okul öğretmenlerimizin dallarını yazalım
  -anokulu öğretmeni
  -anasınıfı öğretmeni
  -birinci sınıf okuma yazma öğretmeni
  -ortaokul öğretmenleri
  -lise öğretmenleri
  -üniversite öğretim görevlileri,
  Bir ömür boyu eğitime devam edecek olan öğretmenlerimizin dünyası her halde bu şekildedir diye düşünmek gerekir sanırım.

  https://madalyaburda.com/egitimde-ogretmenlerin-yeri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu