Bileceksin

Website Ziyaretçi Artırma Yöntemleri…

 

İnternetin  adeta bir yaşam biçimi haline geldiği günümüzde her türlü bilgi için web site ve bloglar imdadımıza yetişiyor.Teknolojinin gelişmesiyle artık yazılım ve kod bilgisi gerektirmeden hemen hemen herkesin web site açması mümkün.Hiç bilgisi olmayanların bile hazır site paketleri alarak web site kurması mümkün.

Web sitemizi açtık.İlk başlarda hevesli bir şekilde yazılarımızı haberlerimizi girmeye başladık.Google üzerinde indexleri görünce,denizin hatta okyanusun içinde bir tekne olduğunu anladığımızda,bu işin gerçek emek ve sabır isteyen bir iş olduğunu anladık.Sitemize girenlerin sadece kendimiz olduğunu,üçbeş tanıdık olduğunu gördük.İşte bu ilk başlar devam ya da tamam aşamasının ilk evresi.

Hemen herkesin yaptığı gibi web site ziyaretçi arttırma yöntemleri yazdınız Google üzerine.Bir sürü kalburüstü sitenin yazılarıyla karşılaştınız.Demek ki yalnız değilsiniz.Herkes bu konuda yazmış.Herkes araştırıyor.Yazılar binlerce okunmuş.Bir solukta okuyup çıkıyorsunuz.Gene kendi web sitenize giriyorsunuz.Üç Beş ziyareti görünce gene canınız sıkılıyor.

Moralinizi bozmayın,o gördüğünüz sitelerde sıfırdan başladılar,çok zor şartlarda yayın hayatına başladılar,en önemlisi direndiler,çalıştılar.Şuanki yerden daha ileri gitmek istiyorsanız.Önerilerimize başlayalım.Adım adım,tırnaklarınız ile kazıyarak en önemlisi pes etmeden.

Web site ziyaretçi arttırma yöntemleri deyince önce özgün ve güzel içerikler hazırlamalısınız.Google kopya ve alıntı içerikleri asla sevmez.Bir de Google’ın sevdiği kelime oyunlarını kullanmalısınız.Kısaca SEO diyoruz buna.Tabi SEO çabuk ve tamamıyla tek seferde öğrenilecek birşey değil.Zamanla ve gerekirse profesyonel destek alarak,bilginizi geliştirmelisiniz.

Web sitenize düzenli olarak içerik girmelisiniz.Hatta ilk başlarda günde 3-4 içerik.Takılmayı en başta kimse okumuyor gözüksede Google botları sizi düzenli izliyor,içeriklerinizi listeliyor.

Web Site ziyaretçi arttırma yöntemlerinden biride sosyal medya dır.Web sitenizdeki içerikleri,profillerinizde,uygun sayfalar da günlük düzenli bir şekilde paylaşmalısınız.Bu paylaşımlar bir müddet sonra sizin sitenize yönlendirme linki olacak,Sosyal platformlardan ziyaretçi almaya başlayacaksınız.Yalnız burada dikkat etmeniz gereken konu aşırı paylaşım yapıp,özellikle Facebook’tan ban yememelisiniz.Yani site adresiniz banlanmamalı.

Sosyal medya üzerinde yardımlaşma gruplarına katılmalısınız.Diğer site ve blog sahipleri ile yardımlaşmalı,diğer blog ve siteleri ziyaret etmeli.Yorum yazmalısınız.

Büyük forumlara,sözlüklere üye olmalı oralarda kendinizi tanıtmalı,kuralları çiğnemeden web siteniz hakkında küçük tanıtımlar yapmalısınız.

Küçük reklam bütçeleri ayırarak,Facebook ve instagram reklamlarını kullanmalısınız.Ayrıca Sadeceon,Bionluk vb sitelerden,sözlük,forum tanıtımı vb hizmetler alabilirsiniz.Dışarıdan backlink aşırı olmadığı sürece web siteniz için faydalı olacaktır.

Ayrıca gerekli aşamaya gelindiğinde Bundle platformuna başvuru yapıp,kayıt olmayı ihmal etmeyin.

Diğer web site ve bloglara konuk yazar olmayı deneyebilirsiniz.Oraya yazacağınız yazılar ve içine ekleyeceğiniz bağlantılar size ziyaretçi olarak dönecektir.

Web site ziyaretçi arttırma yöntemleri hakkında sizin yapacaklarınız bunlar.Yukarıda anlattıklarımızı sabır ve itina ile yaptığınızda,adım adım ziyaretçi sayısının arttığını göreceksiniz.Bu da size pozitif enerji verecek verimliliğinizi artıracaktır.

Ayrıca web sitenizin banner,tasarım,açılış hızı gibi teknik detaylar asla atlanmamalıdır.Web sitenizin içerik kategorileri düzenli olmalı,sitede gezinme kolay olmalıdır.Hiç kimse çöplük gibi,yavaş açılan,içinde kaybolduğu bir web siteye girmez,girerse hemen çıkar.Bir daha da uğramaz.Düzenli ve özgün içerik,kaliteli yazılar,emek ve sabır.Yükselmemeniz için bir neden yok.Bol okuyun bol araştırın,sürekli not alın,üretken olun,kendinize disiplinli bir çalışma yolu çizin..Başarılar..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu