Eğitim

Distribütör Nasıl Olunur?

Distribütör olmak isteyenler için Distribütör kimdir? Distribütör nasıl olunur? Distribütör maaşları ne kadardır? gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Günümüzde Distribütör olmak için gereken şeylerden bahsedeceğiz. Distribütör olmanın iş olanaklarından bahsederek konumuza başlayalım.

 

Distribütör Maaşı Ne Kadar 2019

Distribütör, dünya üzerinde hızla yaygınlaşmaya başlayan meslek türlerinden birisidir. Daha yeni bir iş olanağı denilen bu meslek, aslında dünya üzerinde yeniden yaygın bir şekilde yapılmaktaydı. Ancak buna bir iş gözüyle bakılmamaktaydı. Distribütör, mevcut bir firmanın piyasaya sürdüğü ürünü, çıkardığı ülke içerisinde insanlara duyurmaya yarayan, ürünün satışını gerçekleştiren kişilere verilen meslek unvanıdır. Son zamanlarda onlarca, hem de binlerce şirket, ürünlerinin hızlı bir şekilde yaygınlaşmasını ister. Bunun içinde ihtiyaç duyulan olan kişiler Distribütörlerdir.

Distribütör Nedir?

Örnekler üzerinden anlatmak gerekirse Distribütör; büyük veya küçük rastgele bir şirketin çıkardığı ürünleri taşımakta güçlük çeker. Burada ise devreye Distribütörler girmektedir. Bir Distribütör, firmanın ürünleri kendi ekibi aracılığıyla ihtiyaç duyulan firmalara dağıtımını hızlı ve kolay bir biçimde sağlar. Yapmış olduğu bu iş, firmayı fiyat açısından da oldukça deşarj olur. Bu vaziyetten dolayı Distribütörlere olan ihtiyaç, her geçen gün daha da artmaktadır.

Distribütör Nasıl Olunur?

Distribütör olmak için herhangi bir eğitim sertifikanızın olması gerekmez. Fakat işini üstlendiğiniz firmanın, (varsa) eğitimlerine katılmanız sizin için artı bir puan olacaktır. Birçok iş veren, Distribütör kişi veya kişilere ihtiyaç duyduğunda ilk olarak şu adımları takip etmektedir;

  • Lojistik, işletme veya pazarlama bölümü mezunları
  • 25+ yaş üstü 40 yaş altı kişiler

Bu maddeler içerisine uygun iseniz, Distribütör olma yolunda ilk sınavı geçtiğiniz anlamına gelmektedir. Bu maddeler dışında Distribütör nasıl olunur? Sorularına yanıt vermek gerekirse, aşağıdaki maddeleri okumanız gerekecektir;

  • Bayi veya bayilerin işleyişini düzenli ve dikkatli inceleyebilecek kişiler,
  • Çalıştığı bölge içerisinde portföy oluşturabilecek yeteneğe sahip kişiler,
  • Müşteri memnuniyeti
  • Satış sonrası teknik anlamda destek sunabilecek kişiler,
  • Yüklemesi yapılacak ürünlerin kontrolünü sorunsuz yapabilecek kişiler,
  • Yanında çalışan personellere gerekli eğitimi verebilecek kişiler.

Distribütör arayan firma veya firmaların genel olarak baktığı ilk adımlar yukarıdaki maddelerden oluşmaktadır. Eğer bu maddelere uyum gösterdiğinizi düşünüyorsanız, Distribütör olabilmenizin oldukça kolay olduğunu söylemeliyiz.

Distribütör Maaşı Ne Kadar 2019

Distribütör aylıkları özel sektörlerde görev yapacağınız için farklık göstermektedir. Fiyatlar, tıpkı sizin gibi Distribütör olmak isteyen kişiler tarafından belirleneceği için, alacağınız aylık da piyasa ücretine göre farklık gösterecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu