Eğitim

TYT ile Girilen En İyi 2 Yıllık Üniversite Bölümleri

Üniversite adayları, imtihan neticelerini öğrenir öğrenmez üniversite seçimleri ile alakalı incelemelerini yapmaya başladı. TYT puanı ile hoş bir üniversiteye yerleşmek talip öğrenciler için En İyi 2 Yıllık Bölümleri araştırdık ve sizler için hazırladık. En iyi 2 yıllık üniversite bölümlerini inceleyerek, kendinize elverişli olan ve severek okuyabileceğiniz bölümleri tercih listenize ekleyebilirsiniz. Gelin en iyi 2 yıllık bölümlere bakalım.

En İyi 2 Yıllık Bölümler Hangileri?

2 yıllık en iyi bölümler hangileri sorusu üniversite sınavı neticelerini öğrenen adaylar ve ailelerince sık sık araştırılıyor. 2020 üniversite sınavı sürecinin başladığı bu günlerde İyi bir üniversitede eğitim alabilmek talip öğrenciler üniversite puanlarına göre 2 yıllık ön lisans üniversite için tercih yapacak. 2021 senesi için 2 yıllık bölümler içinde gelir ve iş olanakları en iyi, geleceği parlayan bölümler ile alakalı tercih sürecinde kılavuz niteliğinde bir makale hazırladık.

Ön lisans bölümleri için TYT sınavına girilmesi gereklidir. TYT sınavında Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimlerinden soru çıkmaktadır.  Adaylar, TYT sınavından 150 puan ve üzerinde almaları durumunda 2 yıllık ön lisans bölümlerini tercih edebilmektedirler. Tabii ki bilindik bir ön lisans bölümü için hoş bir puan alabilmek gereklidir. Ve de bölümlerin tanınmışlığı yıldan yıla değişiklik göstermektedir. Sizler için son senelerde en çok tercih edilen ve iş bulma imkânı azıcık daha çok olan iki yıllık bölümleri hazırladık. Bu bölümlerin ayrıntılı özellikleri için üstüne tıklayınız.

 

En İyi 2 Yıllık Üniversite Bölümleri

En İyi 2 Yıllık Bölümler

Bize göre, geleceği olan ve başka bölümlere oranla aralarındaki en iyi 2 yıllık bölümlerden birkaçını aşağı listeledik. Eğer o bölüm ile alakalı ayrıntılı bilgiye ulaşmak ve aklınızdaki bütün soruların yanıtlanmasını istiyorsanız dilediğiniz bölümün üstüne tıklayarak alakalı sayfaya gidebilirsiniz.

YKS sınavının 1.oturumu yani TYT sınavına girmiş yahut girecek olan dostlar için en iyi 2 yıllık bölümler üstüne çok hoş bir liste oluşturduk. En iyi 2 yıllık üniversite bölümleri için oluşturulmuş bu liste, ÖSYM’nin bizlere sunmuş olduğu son olarak bilgilere istinaden hazırlanmıştır, bütün veriler günceldir. Bölümlerden evvela öğrenciler yönünden en çok sorulan soruları yanıtlamak istedik.

2 Yıllık Bölümleri Tercih Etmek için AYT Puanı Gerekiyor mu?

Hayır. 2 yıllık üniversite bölümleri için AYT puanınıza lüzum yok. Sadece TYT sınavına girerek ve TYT’den lüzumlu puanı alarak tercih edebilirsiniz.

AYT Puanım TYT Puanımı Etkiler mi?

Bu soruda AYT sınavında kendini sınamak talip pek çok talebe yönünden soruluyor. AYT sınavında aldığınız puan TYT puanınızı etkilemez. Gönül rahatlığı ile AYT’ye girebilirsiniz.

2 Yıllık Ön lisans Bölümleri için Alan Seçmeye Gerek Var mı?

Hayır. İster sayısal ister sözel yahut eşit ağırlık olun 2 yıllık bölümler için dilediğiniz şekilde tercih verebilirsiniz. TYT için alan seçmek yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu