Finans

Adsense ile Para Kazanmak

Adsense hesabınız var ya da yeni bir adsense hesabı açıp para kazanmak istiyorsanız ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu konu size yardımcı olacaktır. Adsense ile nasıl para kazanacağınızı öğreneceksiniz.

 

Adsense Hesabı Açmak

Adsense Nedir?

Adsense nedir? Nasıl para kazanılır? Adsense, Google’nin sunmuş olduğu reklam hizmetlerinden biridir. Asıl amacı, bir web sitesi sahibi olan kullanıcılara, çevrimiçi reklamlar üzerinden gelir elde etmelerini sağlamaktır.

Google reklam hizmeti, Adsense ve Adwords olarak iki çeşit reklam ayağı bulunmakta. Adwords kullanıcıların reklam verdiği hizmettir. Yayını yapılacak reklamlar, Adsense tarafından belirlenmektedir. Adsense’nin diğer reklam araçlarından ayıran özelliği ise, yayına sunmuş olduğu reklamlar sitelerin içeriği ile örtüşmesidir. Yani sitenizin içeriği ne ile alakalıysa Adsense de bu içerikle bağlantılı reklamlar sunmaktadır. Bu sayede siteyi ziyaret edenlerin ilgisini çekip, tıklanma sayısını yükselterek, her tıklama için ciddi manada gelir elde edebilirsiniz.

Adsense Hesabı Açmak

 Adsense nedir? Nasıl para kazanılır? Sorusunun cevabını sizlerle paylaşmaya devam edelim. Google’nin bu hizmetinden yaralanıp ciddi paralar kazanmak isteyenler, ilk olarak Google’ın Adsense adresine kayıt yaptırmanız gerekir. Başvurunuzu değerlendirmeye alacak olan Google botları, sitenizi incelemeye alacaktır. Adsense kayıt yaptırmak için her hangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Adsense’de reklam vermek için siteniz, spam içerikli olmamalı, içerikler orijinal olmalı, bu koşullar olmazsa Google tarafından kabul edilmez. Yanı sıra yasadışı olabilecek sitelere de reklam hizmeti sunulmamaktadır. Siteniz düzenli olarak, özgün ve orijinal içerikler üretiyorsa ve belli bir kritere sahip ise Adsense’de reklam vermeniz mümkün olacaktır. Genelde başvurular tamamladıktan bir saat sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Adsense İle Nasıl Para Kazanılır?

Başvuru süreci tamamlandığında, Adsense ekranınıza bir kod geliyor. Site içine yerleştirdiğiniz bu kod, birkaç dakika içinde aktif olacaktır. Kod aktifleştiğinde yapılacak olan her tıklama için Adsense hesabınıza ücreti yansıyacaktır. Ücret 200 liraya ulaşınca para çekmeye başlayabiliyorsunuz. Parayı hesaptan çekebilmek için ödeme şekli belirlemeniz gerekiyor.

Google hesaptan komisyon ücreti kesmemektedir. Sitenin tıklanma oranı yükseldikçe daha fazla para kazanacağınız reklamlar, sitenize yerleştirilmektedir. Bu tıklanma doğal olmalı, aynı kaynaktan gelen çok sayıda tıklanma Google tarafından tespit edildiğinde Adsense hesabınızı dondurmaktadır.

Sitenizde yayınlanan Adsense reklamlarının, ziyaretçiler tarafından görülebilmesi için AdBlock uygulamasını pasif hale getirmeniz gerekiyor. Sitede yayınlanacak reklamların sayfa düzeni ve hangi kısımda reklamların çıkacağı çok önemlidir. Adsense nedir? Nasıl para kazanılır? Merak edenler için bilgilendirme sağladık umarız faydalı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu