Finans

Bitcoin Almak İçin En Uygun Zaman

Son zamanların popüler yatırımı olan kripto para kategorisi gün geçtikçe değer kazanıyor. Kripto paraların en meşhuru bitcoin almak için en uygun zaman hangisidir? Bitcoin ne zaman alınmalı? Bu sorulara cevap vereceğiz.

 

Kripto Para Satın Almak İçin En İyi Zaman Hangisi?

Kripto Para Satın Almak İçin En İyi Zaman Hangisi?

Bir hayli kripto para ile ilgilenen kişinin merak ettiği suale bu defa Yale Üniversitesi akademisyenlerinden yanıt geldi. Yale Üniversitesi’nden iki ekonomist kripto paralar için ne zaman almak uygun olur ile ilgili kolay bir taktik izledi. Üç kripto paranın geçmiş performanslarını takibe alan iki uzman, ücret takibini çok daha rahat yapmak için metotlar geliştirdi.

Kripto paraların değişken oluşu, çok bilgisi olmayan bir kişinin sanal para sektörüne adım atmasını oldukça zorlaştırmakta. Sürünün öncüsü olan Bitcoin, yalnızca birkaç saatte onlarca dolar iniş veyahut çıkış gösterebiliyor. Aleh Tsyvinski ve Yukun Liu isimli Yale Üniversitesi’nden iki ekonomist, ücretin hareket istikametini gösteren iki adet etkeni belirlemekte. Kripto paraların riskleri ve götürüleri isimli araştırma başlığında incelediklerine göre Bitcoin, 2011-2018, Ether’in 2015-2018 ve XRP’nin 2012-2018 tarihleri arasında performansını ve ücret grafiğini ayrıntılı bir şekilde incelediler.

Bitcoin Almak İçin En Doğru Zaman?

Ekonomistlerin bulmuş olduğu ilk etkenlerden bbiri ise momentum tesiri oldu. Buna göre ekonomistler, bitcoin ücretlerinin daimi olarak artış gösterdiği bir haftayı takip eden ikinci haftada artışın genel olarak devam ettiğini gördü.. Bu etkenlerden istifade edilecek olunursa en rizikosuz bir şekilde alım metotlarından biri ise, ilk hafta alım yaparak ikinci haftaya ücreti artış gösterirken satmak olduğunu izah ettiler.

İkinci etken ise yatırımcı alakasına bağlı olan ücret tesiri. Bu çoğunlukla şöyle izah ediyor. Kripto paralara karşı artış gösteren bir alaka vaziyeti, ücret hareketlerini düşünme istikametinde kullanılmakta. Araştırma neticesinde iyi bir şekilde gösterilip gösterilmediği not ediliyor. Araştırma neticesinde yatırımcının alakası twitter veyahut google trends gibi çeşitli neticelerde iyi bir neticeye karşılık not edilerek ona göre hareket ediliyor.

Buna göre bitcoin kelimesi daha çok yazılması vaziyetinde, ücrette aynı oranda artış göstermekte. Örnek verecek olursak bitcoin hack sık bir şekilde kullanılıp trend haline gelirse ücrette aynı oranda düşüş gösteriyor. Bunların haricinde iki ekonomist, bu teklifleri ve araştırmaları bir yatırım tavsiyesi olarak görülmemesi gerektiğinin de vurgulamakta. Belki kimi tertip ediciler yarı bitcoine bir yasak getirebilir, tamamiyle hacklenebilir ya da bir hayli çeşitli sıkıntılar ortaya çıkabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu