Finans

Bitcoin Kullanmanın Avantajları

Hayatımıza birden giren ve piyasayı altüst eden kripto paralar her gün dünya piyasasında daha fazla değer kazanıyor ve gün geçtikçe daha çok kişiye ulaşmayı başarıyor. Özellikle kripto paraların en ünlüsü Bitcoin hakkında bazı avantajlara değindik bu konumuzda. Bitcoin kullanmak isteyen veya bitcoin hesabı açmak isteyenlere altın tavsiyelerimiz…

 

bitcoin faydaları bitcoin nedir


Özellikle kripto paralar üzerinden yatırım yapmak ve gelir elde etmek isteyen insanlar kripto paralardan alım gerçekleştirerek hedeflerine ulaşmaya çalışmaktadır. Fakat sanal para kavramını iyi kavramak ve kar yapmak adına eldeki bulgurdan da olmamak için bazı kritik noktaların kişi tarafından iyice kavranması gerekmektedir. Gelelim Bitcoin’in avantajlarına

Bitcoin Kullanmanın Avantajları


Herhangi bir ülkenin merkez bankasına bağlı olmadığı için herhangi bir ülkenin ekonomisinden de etkilenmiyor, yani oluşan dalgalanmalar hiçbir kişiye ve devlete bağlı olmuyor.

Bitcoin’de hesap kurulumu oldukça basittir. Bankada hesap açtırmaya kalktığınızda sayfalarca form doldurursunuz. Bitcoin’de bunların hiç birine gerek yoktur.

Banka hesabınızdan başka bir hesaba transfer yaparken işlem ücreti ödemek zorundasınızdır. Bitcoin ile transfer yaparken araya kimseyi sokmadan direk gönderim yaptığınız için ödemek zorunda değilsiniz.

Bitcoin ile yapacağınız gönderimler dakikalar içerisinde yerine ulaşır. Gece-gündüz, hafta sonu-hafta içi farketmez. Bu bakımdan Bitcoin en hızlı transfer aracıdır.

Bitcoin almak ücretsizdir! Çoğu cüzdan düşük varsayılan ücretlere sahiptir ve daha yüksek ücretler işlemlerinizi daha hızlı onaylamanızı sağlayabilir. Ücretler, aktarılan miktarla ilişkili değildir, bu nedenle 1000 bitcoin, aynı ücret karşılığında 1 bitcoin göndermesiyle gönderilebilir.

Bitcoin ile, kimliğe bürünmek için bazı kötü niyetli aktörlerin toplayabileceği bir kredi kartı numarası yoktur. Aslında kimliğinizi açıklamadan, neredeyse fiziksel parayla olduğu gibi bir ödeme göndermek bile mümkündür. Bununla birlikte, gizliliğinizi korumak için biraz çaba sarf etmeniz gerekebileceğini unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu