Finans

Düşük Faizli Destek Kredisi Veren Devlet Bankaları

Devlet bankaları ve kamu bankaları devlet desteği ile tüketicilere 0.55 faiz oranı ile başlayan 6 aydan ile 12 ay’a kadar ödemesiz kredi destek paketleri sunmaya başladı.

 

Devlet Bankalarının Verdiği Düşük Faizli Krediler

Devlet Bankaları düşük faizli krediler sağlayarak anlaşmalı, çoğunlukla yerli üretim yapan beyaz eşya, otomobil ve tatil kredileri ile hem tüketicilerin desteklenmesi hem de ekonomiye canlılık katılması amaçlanıyor. Türkiye, normalleşme sürecine girerken kamu bankaları kredilerin faizlerini indirerek vatandaşa uygun krediler sağlamaktadır. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank birçok alanda kredi kolaylığı sağlamaktadır. “Kredi Destek Paketi” ile beraber açıklanan kredilerin oldukça maliyetli olması herkesi sevindirdi.

Kredi Destek Paketi” aracılığıyla sağlanan imkanlar arasında taşıt, tatil, konut ve ihtiyaç kredileri bulunmaktadır. Kredilerin faizleri ve oranları farklılık göstermektedir. Size uygun ödeme planlarını ve uygun kredileri arıyorsanız yazımız tam size göre!

Devlet Bankalarının Verdiği Düşük Faizli Krediler

Devlet bankaları arasında olan Halkbank, Ziraatbank ve Vakıfbank, düşük faiz oranı sunarak tüketicinin masraflarını karşılamada destek olmaktadır. Devlet Bankaları 0,64’den başlayan faiz oranları ile uzun vadeli kredi kullandırmaktadır.

Konut kredisi almak isteyenler için 12 ay ödemesiz 15 yıla varan vadeler bulunmaktadır. Covid-19 sonrasında normalleşme sürecinin eskiye dönüş adına kullanılan krediler kamuoyu ile paylaşıldı. İstanbul, İzmir ve Ankara’dan konut alanlar için maksimum miktar 750 bin TL iken diğer şehirlerde maksimum sınır 500 bin TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Avantajlı Konut Kredisi

Sıfır ve ikinci el konut almak isteyenler için benzersiz fırsat Ziraat Bankası aracılığıyla sunulmaktadır. 500.000 TL’ye varan konutlar için 12 ay ödemesiz,180 aya varan vade seçenekleri konut finansmanı bulunmaktadır. Ancak İstanbul, İzmir ve Ankara gibi metropol şehirlerden ev almak isteyenlere kredi üst sınırı 750.000 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Sosyal Hayatı Destek Kredisi

Faturalı Kredi anlaşması bulunmayan, yerli üretim yapan firmalardan alışveriş yapmak isteyenlere 6 ay ödemesiz 60 aya varan vade seçenekleri ile fatura karşılığı kredi desteği sağlanmaktadır. Katkı Paylı Faturalı Kredi ise anlaşmalı firmalardan alışveriş yapmak isteyenler için sunulmaktadır. %0,55 faiz oranı, 60 aya varan vade ve 6 ay gecikmeli ödeme ile mobilyadan ev tekstiline, beyaz eşyadan bisiklete kada birçok üründe kullanılmaktadır. Kredinin limiti en az 3.000 TL en fazla ise 30.000 Tl olarak belirlenmiştir. Cep telefonu, bilgisayar ve tablet için kredi desteği sunulmamaktadır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredileri Paketi

1. El- Sıfır Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi aylık %0,49 ile %0,69 arasında değişen faizlerle halka sunulmaktadır. Motosiklet dahil tüm binek araçlarında kullanılan kredilerin vadesi ve faiz oranları değişebilmektedir.

2. El Taşıt Destek Kredisi ise motosiklet dahil tüm araçlar için sağlanmaktadır. 6 ay ödemesiz, en fazla 60 ay vadeli ve %0,82 faiz oranı ile 2. el araç isteyenlere sunulmaktadır. Kredi talebinde bulunanlar için 2. el araçlarda 150 bin TL üst limit bulunmaktadır. Yaşına kadar olan otomobiller de bu kredi desteğinden yararlanabilecektir.

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredi Paketi

Maaşını Ziraat’ten çeken  emeklilere veya çalışanlara hitap eden Tatil Destek Paketi, oldukça düşük faizli ve kolay ödemeye sahip bir finansman türüdür. Kredi başvurusu sırasında uygun görülen kişiler bu finansmandan yararlanabilmektedir.

Seyahat acentelerinden tatil paketi almayı düşünen kişilere 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli 10.000 TL’ye kadar finansman desteği sunulmaktadır. Kredinin faizi %0,67 oranındadır. Taksit ödemeleri kredi çekildikten 9 ay sonra başlayacaktır.

Halkbank Avantajlı Konut Kredisi

Devlet Bankası destek kredisi paketlerinden bir diğeri de Halbank Avantajlı Konut kredisidir. Covid-19 salgınından bu yana ekonomik hayatın etkilendiği ülkemizde gerek hayatı gerekse ekonomiyi canlandırmak adına kredi imkanı sunan bankalardan bir diğeri ise Halkbank’tır. Avantajlı Konut Kredisi sayesinde ev almak isteyenler için benzersiz bir fırsattır.

Yeni yapılma daire veya ikinci el daire satın almak isteyen kişiler için 500.000 TL’yi geçmeyecek şekilde kredi imkanı tanınmaktadır. Ancak İstanbul, İzmir ve Ankara’da ev almak isteyenlere kredi üst limiti 750.000 TL olarak belirlenmiştir.

2. el konutlara %0,74, sıfır konutlar içinse %0,64 oranında faiz oranları bulunmaktadır. 15 yıla varan vade ve 12 aya kadar ödemesiz seçenekler ile ev almak isteyenler için benzersiz bir kredidir. En yakın Halkbankası şubesi üzerinden kolaylıkla başvuru yapılmaktadır.

Halkbank Sosyal Hayatı Destek Paketi

Sosyal hayatın pandemi sonrasında eski canlılığını kazanması için Halk Bankası Sosyal Hayatı Destek Paketi ürününü sunmaktadır. Mobilya, elektronik, ev tekstili, çeyiz vb. İhtiyaçlar için kullanılan krediler faturaya dayalı şekilde olmaktadır. Örneğin anlaşmalı firmaların birinden ürün aldığınızda %0,55’ten başlayan faiz oranı, 6 ay ödemesiz ve 30.000 TL’ye kadar olan krediler verilmektedir. Anlaşma bulunmayan firma üzerinden alışveriş yaptığınızda ise faturanız ile %0,82 oranında faizle kredi alabilirsiniz. Detaylı bilgileri edinmek için en yakın Halkbank şubesine gidebilirsiniz.

Halkbank Taşıt Kredisi Destek Paketi

Halkbank, bireysel veya kurumsal müşterisi olan kullanıcılara yerli üretim yapan firmalardan satın aldıkları sıfır ve ikinci el araçlarda Taşıt Kredisi kullanabilmektedir. Taşıt Kredisinden yararlanma koşulları şunlardır;

Anlaşmalı yerli araç üretimi satan firmalardan alınan 0 km araç için belirlenmiş olan model ve markalarda %0,49’dan başlayan faiz ve 60 aya varan vade imkanı bulunmaktadır. Kredi miktarı 120.000 TL’ye kadar geçerlidir.

2. el araç satın almak isteyenler için aylık %0,82 faiz oranı, 60 aya varan vade seçeneği ve 150.000 TL’ye kadar finansman sunulmaktadır.

Sıfır km otomobiller için anlaşmalı firmalar:

 • Binek araçlar: Fiat, Ford, honda, Hyundai, Toyota
 • Ticari Araçlar: BMC, Fiyat, Ford, GAZ, Güleryüz, Isuzu, Karsan, Mercedes, Otokar

 

Halkbank Tatil Destek Kredisi

Halkbank, bankasından maaş alan emekli ve Bordro24 müşterilerine Tatil Destek Kredisi vermektedir. Halkbank, anlaşmalı seyahat firmalarından yapmış oldukları giderlerin finansman ihtiyacını karşılamak adına Tatil Destek Kredisi paketini;

 • 6 ay ödemesiz,
 • 36 ay vade ile,
 • %0,67’den başlayan faizle,
 • 10.000 TL’ye varan şekilde vermektedir.

Kredinin ilk iki taksidini banka ve ilgili firma ödeyecek, müşteri 9 ay sonra kredinin taksit ödemelerine başlayacaktır.

Vakıfbank Avantajlı Konut Kredisi Paketi

Vakıfbank, avantajlı şekilde sıfır veya ikinci el konut almak isteyenlere uygun kredi seçenekleri sunmaktadır. Krediler;

 • 12 ay ödemesiz,
 • 180 aya varan vade,
 • İstanbul, İzmir ve Ankara’da satın alınacak olan konutlara maksimum 750.000 TL, diğer şehirlerden alınacak olan konutlar içinse 500.000 TL’ye varan miktarda,
 • Sıfır konuta %0,64 faiz oranı,
 • İkinci el konuta %0,74 faiz oranı uygulanmaktadır.

 

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Vakıfbank, yerli üretim yapan anlaşmalı firmaların binek ve ticari araçlarını satın alanlara kredi desteği vermektedir. Bankanın kurumsal veya bireysel müşterileri bu finansmandan yararlanabilmektedir. Binek araçlarda anlaşmalı firmalar;

 • Fiat,
 • Honda,
 • Hyundai ve
 • Toyota’dır.

Yapılan anlaşmalar çerçevesinde taşıt kredilerinin faiz oranı %0,49 ile %0,69 arasında değişmektedir. İkinci el araç almak isteyenler için verilen kredinin özellikleri ise şunlardır;

 • 6 ay ödemesiz,
 • %0,82 faiz,
 • 60 aya varan vade seçeneği,
 • 7 yaşa kadar olan taşıtlar,
 • Araç tutarları maksimum 150.000 TL olan araçlara kredi desteği sağlanmaktadır.

 

Vakıfbank Sosyal Hayatı Destek Kredi Paketi

Covid-19 normalleşmesiyle beraber doğan finansman desteği Vakıfbank aracılığıyla verilmektedir. Anlaşmalı yerli üretim yapan firmalardan harcama tutarı kadar kredi verilmektedir. Firma ürünleri arasında mobilyadan elektroniğe, beyaz eşyadan ev tekstili ve çeyiz setine kadar birçok çeşit yer almaktadır. Katkı Paylı Faturalı Tüketici Kredisi, ödeme yapılan firmadan İlişkin Taahhütname getirilerek talep edilmektedir. Kredinin özellikleri arasında;

 • 3.000-30.000 TL arasında olması,
 • 6 ay ödemesiz olması,
 • 60 aya varan vade,
 • %0,55 faiz oranı bulunmaktadır.

Kredi anlaşması bulunmayan yerli firmalardan alışveriş yapmak isteyenler için de kredi desteği verilmektedir. Mobilya, kahverengi küçük ev aletleri, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet almak isteyenlerin ürün tutarını gösteren proforma ve kesin fatura ile beraber en yakın Vakıfban şubesine müracaat etmesi gerekmektedir.

Faturalı Tüketici Kredisi özellikleri şunlardır;

 • 3.000-30.000 TL arasında tutar,
 • 6 ay ödemesiz,
 • 60 aya varan vade,
 • %0,82 faiz oranı bulunmaktadır.

Sosyal Hayatı Destek Paketi içerisinde cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımları desteklenmemektedir. En doğru bilgiyi öğrenmek için Vakıfbank şubelerine müracaat etmek gerekmektedir.

Vakıfbank Tatil Destek Kredi Paketi

Vakıfbank üzerinden maaş alan çalışanlar ve emekliler Tatil Destek Kredi Paketi’nden yararlanabilmektedir. Bankalarla anlaşma yapan seyahat acenteleri üzerinden;

 • 10.000 TL’ye kadar,
 • 6 ay ödemesiz,
 • 36 aya varan vadelerle,
 • %0,67 faiz oranı ile finansman imkanı sunulmaktadır.

Tatil paketi kredisinin 1. ve 2. taksidi seyahat acentesi ile Vakıfbank tarafından ödenmektedir. Müşteriler taksit ödemesini 9 ay sonra yapmaya başlayacaktır. En yakın Vakıfbank şubesinden ya da tatil paketi almak istediğiniz acentalardan bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu