Finans

En Çok Kazandıran İş Fikirleri

Para kazanmak isteyen ancak aklında herhangi bir fikri olmayanlara bu yazımızda yardım edeceğiz. 2019 yılında çok kazandıran iş fikirlerini sizler için derledik. En çok kazandıran iş fikirleri nelerdir?

çok kazanan meslekler

 

En çok kazandıran işler listesi her sene değişkenlik gösterebiliyor. Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki teknolojinin gelişmesi ile beraber günden güne yeni iş modelleri doğuyor. Teknolojiye bağlı olarak ortaya çıkan yeni iş modelleri git gide en çok parayı kazandıran iş modelleri sıralamasına üst sıralardan kendilerine yer buluyor. Sosyal medya çılgınlığının yaşandığı son zamanlarda internet ve sosyal medya üzerine heyeti iş modelleri her daim para kazandıran işler olarak dikkati çekiyor. Çok değil, bundan 5-6 yıl öncesinde en çok parayı doktorların, mühendislerin, kaptanların, üst düzey yöneticilerin kazandığını kolayca söyleyebilirdik. Ancak son zamanlarda bir sosyal medya fenomeninin veya youtuberın bir günlük kazancının bir doktorun aylık kazancına eşit düştüğü günleri yaşıyoruz.

En Çok Kazandıran İş Fikirleri 2019

 Ne iş yapsam diye düşünenler için günümüz (2019) koşullarında en çok kazandıran işlerini inceleyelim. Genç teşebbüsçüler için yeni iş fikirleri vermeye çalışalım. Teknoloji ile birlikte ortaya çıkan ve en çok para kazandıran işler hangileri teker teker inceleyelim. Listeyi karışık olarak yapıyoruz. İş modeli ile ilgili ayrıntıları alakalı yazılarımızda bulabilirsiniz. Başlayalım o vakit…

Spor Salonu Açmak

 Spor salonları uzun vakittir faaliyet gösteren bir iş modelidir. Ama insanların gelir düzeyinin artması ile beraber spor salonlarına olan alaka de artmış görünüyor. Spor salonu açmak için ilk başta yüksek bir anaparanızın olması gerekiyor. Spor aletlerinin ücretleri oldukça yüksek sayılır. Ama spor aletleri için bir kere para ödersiniz. Bir kaç senede yatırdığınız parayı amorti ettikten sonra artık aylık cironuzun %70 lik bölümü kar olarak size kalır. Bu da spor salonu açmanın çok kazandıran işler arasına girmesi için yeterli sayılır.

E-Ticaret

 Teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan bir iş modeli de e-ticaret yapmaktır. Aslında e-ticaret yeni çıkan bir iş modeli değildir fakat en çok kazandıran işler arasında yerini çoktan almıştır. Bölgesinde ufak çaplı bir elektronik ürün satan bir dükkan dahi e-ticaret yaparak çok güzel paralar kazanabilir. E-ticaret yapmak için ufak bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Ürünlerinizi n11.com, gittigidiyor, hepsiburada gibi Türkiye’nin en büyük alış veriş sitelerinde satabileceğiniz gibi kendinize ait bir siteden de satabilirsiniz. Müşteri potansiyeliniz bölgenizde hudutludur. Lakin internet ortamında 80 milyon potansiyel müşteriye sahipsiniz. Bu da e-ticareti en çok parayı kazanabileceğiniz işler arasında bulunmasını sağlıyor. E-ticaret ile günlük satışınızı kolayca 3-4 katı arttırmanız olasıdır.

Facebook, İnstagram, Youtube’dan Para Kazanmak

 İnternetten para kazanma olayının en çok bilinenleri arasında yer alan sosyal medyadan para kazanmak ülkemizde en çok kazandıran işler arasına gireli daha 3-5 sene kadar oldu. Ama bir girdi pir girdi. Facebook, İnstagram, Youtube gibi platformlarda takipçi sayısı 50.000’in üzerinde olan kişiler bu platformlardan ciddi paralar kazanmaktadır.
Giriş bölümünde dedik ya hani bir doktorun, bir mühendisin aylık kazancını bir günde kazanmak diye, işte sosyal medya üzerinden yüz binlerle dile getirilen takipçi sayısına erişen kişiler bu kazancı ele geçirmektedir.

5d 7d 9d Sinema İşletmeciliği

 Önce 5d ile başladı. 7d ile devam eden akım son olarak 9d olarak vücut buldu. Bu sürümler tartışmaya açık olsa da boyutlu sinema işletmeciliği en çok para kazandıran işler listesindeki yerini savunmaya devam ediyor. Yüksek kar marjı, müddetin kısa oluşu ve talebin fazlalığı boyutlu sinema işletmeciliğini en çok kazandıran iş modelleri arasında bulunmasının en büyük etmenidir. Bir seans vasati 5 dakika civarında sürüyor. Toplu gösterimlerde 12 kişi ansızın bir anda seansa katılabiliyor. Ücretleri da nisan 2019 itibari ile ortalama 10.00 TL olduğunu düşünerek bir hesap yaparsak, bir saatte ortalama 10 kişiye bile gösterim yapsanız saatlik 100.00 TL 12 saat üzerinden hesaplarsak 1200 aylık 36 000 TL yapar. Bu rakamların çok çok üzerinde gösterim yapma ihtimalinizin yüksek olduğunu belirtmek isteriz.

Cep Telefonu Tamirciliği

 Cep telefonu tamirciliği de para kazandıranlar listesine girdi ya, bırakın bu işleri diyenler varsa bir kaç şey söylememize izin verin lütfen. Gelişen teknoloji demiştik hatırlarsanız, gelişen teknoloji ile birlikte cep telefonları artık akıllı oldu. Fiyatları da oldukça yükseldi. Cep telefonlarının bozulması da sık rastlanan bir durum. Su ile temas ettiklerinde, sert zemine düştüklerinde camı olsun iç donanımı olsun bozulmaya yatkın cihazlardır. Cep telefonunuz bozulduğunda ne yapıyorsunuz? Hemen çöpe atıp yenisini mi alıyorsunuz? Tamir ettirme yoluna gidiyoruz değil mi? Üstelik bu konudan muzdarip olanların sayısı oldukça fazla ve her zaman karşılaşılan bir durum.
Cep telefonu tamircileri de bu kuralı iyi biliyor. Tamir ücreti için telefon bedelinin %20 %30′ luk kısmını talep ediyor. Artık hesabını siz yapın. Akıllı telefonların fiyatını bir düşünecek olursak tamiri için istenilen ücretleri artık siz düşünün. Biz başka bir şey söylemek istemiyoruz. Sadece şunu hatırlatmak isteriz. Cep telefonu tamirciliği günümüzde en çok para kazanılabilen işler arasında yerini aldı ve hiç bitmeyecek bir iş kolu oldu bile.

Emlakçılık

 Emlakçılık sektörünü en çok kazandıran iş modelleri arasına almamızın sebebi çok yüksek kar marjına sahip olmasından kaynaklanıyor. Orta halli bir daire satışından 50.00 TL’ye kadar kazanç elde etme şansınızın bulunması. Kazancın bu kadar yüksek olduğu gider olarak da diğer sektörlere nazaran daha az gidere sahip olduğundan, emlakçılık işini günümüz şartlarında en çok kazandıran işler arasına alabiliriz. Özellikle 2017 ve 2018 tarihlerinde konut satışlarında yaşanan patlamadan dolayı emlakçılık yapanlar çok güzel paralar kazanmışlardır. Her ne kadar 2019 yılında olağan dışı durgunluk yaşansa da hareketlilik faiz oranlarının düşmesine bakar.
Faiz oranları düştü mü emlakçılar da güzel paralar kazanmaya devam eder. Çünkü faiz oranlarının düşmesi ile birlikte kredi çeken kişi sayısında gözle görülür bir biçimde artış yaşanıyor. İnsanların ev sahibi olabilmek için ilk tercih ettikleri yol kredi çekmekten geçiyor. Düşük faizle kredi çekip ev sahibi olan kişiler etrafınızda mutlaka mevcuttur.

Dövme Sanatçılığı

 Türkiye’de şu sıralar en çok ilgi gören dolayısı ile iyi para kazandıran meslek grupları hangileridir sorusuna dövme sanatçılarını kesinlikle listeye eklemeliyiz. Ülkemizde dövme yaptıran insanların sayısı günden güne artış gösteriyor. Eskiden sadece televizyonlarda ünlülerde gördüğümüz dövmeleri artık sokakta sıradan insanlarda da görmek sıradan hale geldi. Bu alana ilgi duyan ve yeni bir iş arayışı içerisinde olanlar için dövme sanatçılığı işini bir araştırmalarını tavsiye ederiz.
Orta halli bir dövme sanatçısı bir dövme için 250 300 TL arası fiyat talep ediyor. Dövme stüdyosu açmak için gerekli alet ve ihtiyaçların fiyatları öyle aman aman sayılmaz. Dolayısı ile dövme stüdyosu açmak günümüzde en çok kazandıran iş modelleri arasına adını yazdırmıştır. Ayrıca sadece dövme yaparak para kazandırmaz. Zamanında yaptırdığı dövmeleri silmek isteyenlerin dövmelerini silerek de para kazanılır. Hatta bu işlem için yeni dövme yapmaktan daha fazla ücret talep edenler de var.
Para kazanmak için artık alışılagelmiş, sıradan işlerden ziyade farklı yöntemler arayanlar için 2019 yılının en çok kazandıran belli başlı işlerini inceledik. Bu saydığımız yeni iş fikirleri arasında yapabileceğinizi düşündüğünüz bir iş modeli varsa değerlendirmenizi tavsiye edebiliriz. Adı üzerinde “2019 en çok kazandıran işler listesi”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu