Finans

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Faizsiz nakit avans, birçok kişinin ilk tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere kredi kartları, artık hayatımıza tamamen giriş yapmış durumda. Günlük ödemelerden, fatura ödemelerine bir çok alanda kredi kartlarını kullanıyoruz. Özellikle taksitli alışveriş konusunda ilk tercihimiz olan kredi kartları sayesinde bir çok işlemi öteleyebildiğimiz için de ödemeleri oldukça kolay olmuş oluyor. Fakat bazı durumlarda taksit veya öteleme işlemleri çok yüksek faizler alabiliyor.

 

Sıfır Faizli Nakit Avans Veren Bankalar Hangileri?

Helal bankacılık adı altında da bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için faiz ödemek istemeyen kişiler daha çok bu yöntemleri tercih ediyor. Hemen hemen tüm bankalar, bazı dönemlerde faizsiz kampanyalar yaparak müşterilerin ilgi odağı haline geliyor. Eğer siz de faiz ödemeden nakit avans kullanmak istiyorsanız yazımızdaki detaylara göz atabilirsiniz.

Aynı zamanda sadece kredi kartından çekeceğiniz nakit avans değil, bankalardan başvuru yapacağınız kredileri de faizsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Bu sistemin adı katılım bankacılığı olarak anılıyor ve faiz yerine katkı payı ödemesi yapıyorsunuz.

 

Faizsiz Nakit Avans Nedir?

Nakit avans, kredi kartımız ile ATM’den para çekmek anlamına geliyor. Kredi kartı kullanıyorsanız, limit bilgisinin yanında nakit avans limiti olarak bir ibare daha görmeniz mümkün. Çoğu banka, kredi kartı limiti ile nakit avans limitini birbirine eş olarak ayarlıyor. Yani harcama yaptığınızda genel limitinizden düştüğü için, atmden çekebileceğiniz nakit avans da kredi kartınızın kullanılabilir limiti kadar oluyor ve bunu aşamıyorsunuz.

Sıfır Faizli Nakit Avans Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar, ATM’lerden nakit avans çekebilmeniz için zaman zaman bir çok kampanya sunabiliyor. Bu kampanyalardan en önemlisi de bir çok kişinin tercih ettiği faizsiz nakit avans kampanyaları olarak karşımıza çıkıyor. Eğer kredi kartınızın nakit avans özelliği açık değilse, bu kampanyalardan faydalanmanız mümkün olmuyor. Bunun için de bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak nakit avans kullanımını açmanız gerekiyor.

BANKA NAKİT AVANS TUTARI FAİZ
Yapı Kredi Bankası Aylık 3.000 TL’ye kadar 0 TL
Garanti BBVA Aylık 65 TL’ye kadar 0 TL
Ziraat Bankası 10 Bin TL’ye kadar 0 TL
Akbank 1500 TL’ye kadar 0 TL
Katılım Bankaları Kredi kartı limitiniz kadar 0 TL

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar 2020

Sıfır faizli taksitli nakit avans kullanmak istiyorsanız, üstteki tablodaki bankaları tercih edebilirsiniz. Bu bankaların yanı sıra, katılım bankalarının tamamından faiz olmadan nakit para çekimi yapabileceğinizi biliyorsunuzdur. Eğer herhangi bir katılım bankası ile çalışıyorsanız, kredi kartı başvurusu yaparak faizsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti BBVA
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Halkbank
 • VakıfBank
 • DenizBank (Kobi)
 • Türkiye Finans

 

Faizsiz Bankacılık Hizmeti Olan Katılım Bankaları

Vakıf Katılım Bankası
Ziraat Katılım Bankası
Türkiye Finans Katılım Bankası
Kuveyt Türk Katılım Bankası
Albaraka Türk Katılım Bankası

Faizsiz Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar

Aslında hemen hemen tüm bankaların, belirli tutarlarla sınırlı kalacak şekilde bazı zamanlar nakit avans kampanyası yaptığını söylemiştik. Kredi kartını kullandığınız bankanın güncel olarak böyle bir kampanyası olup olmadığını internet sitesinden veya müşteri hizmetlerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Çekim işlemini de müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz.

Bazı bankalar, nakit çekimlerde faiz işlemi uygulamıyor olsa da, işlemi taksitli olarak yaptığınızda faiz işletebiliyor. Örnek vermek gerekirse taksitsiz olarak ATM’den 1.000 TL çekerken faiz ödemiyorsunuz fakat bu çekimi taksitli olarak yaptığınızda aylık faiz oranı işleyebiliyor. Bu gibi farklılıkları da müşteri hizmetlerinden öğrenmeniz gerekiyor.

Nakit Avans Limiti: ATM’den çekebileceğiniz nakit avans, bankalara göre değişiklik gösterebilir. Kimi banka tek seferde 1.000 TL’ye izin verirken, başka bir banka 10.000 TL’ye kadar izin verebilir. Ancak çekebileceğiniz tutar, kredi kartı limitinizin üzerinde olamaz.

Yapı Kredi Faizsiz Nakit Avans

Sıfır faizli ve taksitli nakit avans kullanabileceğiniz bankalardan birisi Yapı Kredi. Eğer Yapı Kredi bankasında World kredi kartı sahibi iseniz, çekebileceğiniz nakit avans limitlerini internet bankacılığı veya mobil uygulamadan öğrenebilirsiniz.

İsterseniz cep telefonunuza World mobil uygulamasını indirebilir veya World’ün resmi internet sitesi üzerinden de gerekli taksitli nakit avans hesaplamalarını yapabilirsiniz. Nakit avans çekimini ATM’den nakit olarak yapabilir, isterseniz müşteri hizmetlerini arayarak hesabınıza aktarılmasını da isteyebilirsiniz.

QNB Finansbank CardFinans Sıfır Faizli Nakit Avans

Kredi kartınızın limitinin tamamı kadar nakit avans çekimini QNB Finansbank sayesinde yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bankanın aktif olarak faizsiz kampanyası olmasa da, müşteriye özel sunmuş olduğu kampanyalar ile faiz ödemeden nakit çekmenize imkan tanıyabiliyor. Dilerseniz masrafsız bankacılık örneği olan Enpara.com’u da kullanabilirsiniz.

Enpara yeni çıkarmış olduğu kredi kartı hizmetini tamamen ücretsiz ve masrafsız sunuyor. Yıllık kart aidatı olmadığı gibi, bir çok işlemi de ücretsiz olarak yapmanıza imkan sağlıyor. İsterseniz Enpara.com resmi internet sitesinden hızlıca başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Axess Faizsiz Nakit Avans

Güncel kampanyalara göz attığımızda, en cazip kampanyalardan birisi de Akbank’ın sunmuş olduğu kampanya. Akbank, limitin tamamı kadar olmasa da; kredi kartından yapacağınız nakit çekimlerin 1.500 TL’ye kadar olan kısmından herhangi bir faiz talep etmiyor. 1.500 TL’yi geçen kısım için ise aylık maliyet ve faiz hesaplaması yapılıyor.

BANKA NAKİT AVANS TUTARI FAİZ
Akbank 1500 TL’ye kadar 0 TL
Akbank 1500 TL ve üzeri %2.25

Katılım Bankalarına Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Katılım bankalarının ismi ve çalışma şekli farklı olsa da, herkes herhangi bir banka ile çalıştığı gibi katılım bankaları ile çalışabilir. Yapmanız gereken şey internetten veya şubelere giderek hesap açmak olacaktır. Bu bankalar da kredi ve kredi kartı değerlendirmelerini kredi notuna göre yaptığından, başvuru sürecinden geçmeniz muhtemel.

Eğer kredi notunuzda herhangi bir problem yoksa, banka siciliniz düzgünse sorunsuz bir şekilde kredi kartı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kredi başvurusu yaparak faizsiz bankacılığın tadını çıkarabilirsiniz. Başvuruları internetten de yapabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Nasıl Ödenir?

ATM’den veya müşteri hizmetleri aracılığı ile nakit avans kullandıysanız, bunun ödeme planı SMS ile bildirilir. SMS ile bildirilmiyor olsa bile, çekim kredi kartından yapılacağı için internet bankacılığını kullanarak kart hareketlerini sorgulayabilirsiniz. Kart hareketlerinde çektiğiniz tutar tek seferde gösteriliyor olsa da, kart detayı bölümüne erişerek “Taksitli İşlemler” menüsünü kullanabilirsiniz.

Taksitli işlemler menüsünde, ödemeniz gereken tüm taksitler yazar. Gelecek dönem ekranına geçiş yaptığınızda, Nakit Avans bölümünde çekmiş olduğunuz paranın ödeme tutarı yazacaktır. Bu tutar ayrı ayrı değil, kredi kartı ekstresi ödenirken toplam harcama tutarı ile birlikte ödenecektir. Eğer aylık olarak kredi kartınızın asgari tutarına ödeme yapıyorsanız, bu şekilde ödeme yapmaya da devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. 10.000 avro ila 10.000.000 avro (ticari veya ticari krediler, kişisel krediler, kişisel krediler, ipotek kredileri, araba kredileri, borç konsolidasyon kredileri, risk sermayesi kredileri, sağlık kredileri vb. İçin) kredi temin etmek için gerçek bir finansal kredi şirketi arıyorsunuz. ))
  Yoksa herhangi bir nedenle bir bankadan veya finans kurumundan kredi almayı reddetti mi?
  Şimdi başvurun ve gerçek bir finansal kredi alın. 3 gün içinde işlenir ve onaylanır.
  PASİFİK FİNANSAL KREDİ FİRMASI Doğrulamak için geçerli bir kimlik kartı veya ülkenizin uluslararası pasaportu ile% 2 düşük faiz oranıyla bireylere ve şirketlere gerçek finansal hizmetler sunan uluslararası bir kredi vericisiyiz. Kredi geri ödemeleri 1 (bir) yıl sonra başlar kredi alınmış ve geri ödeme süresi 3 ila 35 yıldır.

  Anında yanıt almak ve sınır başvurunuzu 2 iş günü içinde işleme koymak için
  Doğrudan bu posta yoluyla bize ulaşın: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

  Aşağıdaki bilgilerle bize ulaşın:

  Ad Soyad: ____________________________
  Kredi olarak gereken para miktarı: ________________
  Kredi şartı: _________________________
  Kredinin amacı: ______________________
  Doğum günü: ___________________________
  Cinsiyet: _______________________________
  Evlilik durumu: __________________________
  İletişim Adresi: _______________________
  Şehir posta kodu: __________________________
  Ülke: _______________________________
  Meslek: ____________________________
  Cep telefonu: __________________________

  Hemen yanıt talebinizi şu adrese gönderin: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

  teşekkür

  İcra Kurulu Başkanı Victoria Johnson

 2. görevselmemişler başlayışta adap erkânte kuluçkalıkacaktım eli maşalıacaklar drenajtım kesik prizmaıyortular karşılıksız aşkmıştım kalem kutusuuyor Bozovatan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu