Finans

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

İnsanların ihtiyaçları anında bankaya gitmeleri oldukça normal bir hal almış olsa da gelir belgesi olmayan kişilerin akıllarına bu seçenek hiçbir zaman gelmemektedir. Bunun nedeni ise gelir belgesi olmayan bireylere bankalar kredi, kredi kartı gibi seçenekleri sunmamaktadır. Fakat günümüzde bazı bankalar kredi ve kredi kartı gibi seçenekleri sizlere sunmakta olup, bunda gelir belgesi şartı aramamaktadır. Sizlerden gelir belgesi, kefil, senet gibi durumları göz ardı ederek istediğiniz krediyi sunmaktadır.

 

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan ve sabit bir geliri olmayan kişiler kredi çekerken istenmekte olan gelir belgesini bankalara takdim edemediği için kredi çekemezler. Fakat artık bu seçenek ortadan kalkarak bazı bankalar kredi imkanı sunmaktadır. Sunulan bu imkanı tabi ki her banka vermemekte olup, gelir belgesiz kredi veren bankaları sizlere yazımızın devamında aktaracağız. Özellikle çiftçilik, hayvancılık, esnaflık, seracılık gibi işler ile uğraşan kişiler gelir belgesi olmadığı için kredi kullanmakta oldukça zorlanmaktadır. Bunlar için düzenlenmiş olan olanaktan tabi ki ev hanımları ya da çalışmayan kişilerde yararlanmaktadır.

Gelir belgesiz kredi veren bankaları sıralamak gerekir ise; İş bankası, Akbank, TEB, Vakıf Bank, Ziraat Bankası, HCBS, Şeker Bank, İNG Bankası, Finansbank gibi bankalar vermektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Şartları Nelerdir?

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar sizlerden belli şartlı belgeler talep etmektedir. Bu belgeler ise gelir belgenizin olmamasından kaynaklı olarak sizlerden istenmektedir. Gelir belgenizin olmaması demek illa ki gelir olmadan yaşıyorsunuz anlamını taşımadığı için maaş bodrosu yerine başka belgeler istenmektedir. Bunları sıralamak gerekir ise;

  • Gelir belgesi yerine gelirinizin olduğunu ispatlayacak belge
  • Kredi Notunuzun yüksek olması
  • Üzerinize kayıtlı olarak herhangi bir gayrimenkulünüzün bulunması

Yukarıda sizler ile paylaştığımız 3 şartın olması durumunda hemen kredi alabilirsiniz. Tabi ki en önemli nokta kredi notunuzun yüksek olması olacaktır. Bazı bankalar sadece kredi notunuzun yüksek olmasından kaynaklı olarak hemen sizlere kredi vermektedir. Eğer kredi notunuz düşükse 3 Ayda Kredi Notunu Yükseltmek adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapmak için online başvuru sistemini kullanabilirsiniz. Bu başvuruda onay alırsanız bankalar sizlerden bazı evraklar talep edecektir. Bu evraklar ise;

  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  • Son 3 aya ait fatura
  • Çekilen krediyi ödeyebilmek için geliri olduğuna dair bordro
  • Çiftçi olanlar için çiftçilik belgesi
  • Esnaf olanlar için vergi kimliği

Yukarıda ki saydığımız belgeleri istemeleri halinde hemen götürerek kredini anında hesabından çekebilirsin. Yani kredi çekmen için illa ki ispatlayabildiğin gelir belgenin bulunması şart değildir. İstediğin anda herhangi bir bankada gecikmiş kredi veya kredi kartın yok ise yani kredi notun yüksek ise hemen kredi alabilirsin. Gelir belgesiz kredi veren bankaları da sizlere bildirdik. Bu bankaların web sitelerini ziyaret ederek hemen bilgi alabilir ve bu şekilde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu