Finans

İhtiyaç Kredisi Masrafları

Günümüzde çoğu kişi kredi çekiyor ya da kredi çekmeyi düşünüyor peki kredi çekecekler için ihtiyaç kredisi masrafları nelerdir? İhtiyaç kredisi çekmek isteyen bir kişinin ödeyeceği masraflar ne kadardır?

 

ihtiyaç kredisi masrafları ne kadar

 

İhtiyaç Kredisi Masrafları Nelerdir?

Birçok kullanıcı artık günümüzün koşulları gereği kredi kullanmaktalar. Kredi alırken öncelikli olarak faiz oranlarına bakan tüketiciler, ellerine geçen miktarın azaldığını fark ediyor. Bunun nedeni olarak ise kredi faizlerinin dışında ek masraflarının olması.

Bugün, en çok kullanılan kredi tiplerinden biri olan ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisi faizi dışında birçok ek kesintileri olabiliyor. Dosya ücreti, sigorta ücretleri gibi sıralama yapabiliriz.

Hemen her kredi tipinde olmakla birlikte ihtiyaç kredilerinde de bulunan bu kredi masraflarını şöyle sıralama yapabiliriz: Evrak inceleme ücreti, sigorta, dosya masrafı gibi…

Diğer yandan altını çizmek gerekir ki bu masrafların her biri aynı anda, tek bir kredi tipi üzerinden tahsil edilmiyor. Bankalar çoğu zaman bu tür kredi masraflarının bir ya da iki kaleminden masraf ücreti almayı uygun görmektedir.

Ortalama 50.000 TL çekilen kredinin dosya masrafı: 250 TL’dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu