Finans

Kredi Kartı Borç Transferi Nasıl Yapılır?

Kullanmaktan çekinmediğimiz kredi kartlarımızda biriken borçları ödemek için sıkıntı çekiyorsanız daha doğrusu hangi borcu ödeyeceğiniz kafanızı karıştırıyorsa siz de kredi kartı borç transferi yapabilirsiniz. Böylece borçlarınızı tek kalemde daha rahat ödeyebilirsiniz. Kredi Kartı Borç Transferi Nasıl Yapılır? Gelin bakalım.

 

Kredi Kartı Borç Transfer İşlemi Nedir?

Kredi Kartı Borç Transfer İşlemi Nedir?

Borç transferleri bankalar için oldukça fazla seçenek edilen bir uygulama. Ansızın fazla borcunuz bulunuyor ise hepsinin tek bir bankanın çatısı altında toplanmasına olanak sağlayan bu işlem bankalar arasında bir rekabette oluştumaktadır. Zira sizin ansızın fazla bankaya borcunuz var ise borç transferi yapmak istediğinizde tek bir banka ile çalışmak zorunda kalıyorsunuz. Bu vaziyette diğer bankaların müşteriyi kaybetmesi mananına gelmekte.

Borçların tek bir yerde toplanması isminin verildiği kredi kartı borç transferi, sizlere bir hayli öneri sunmakta. Size uygun olarak bir ödeme tasarısı yapılacağından borçlarınızı her bankaya teker teker ödemek yerine, tek bir banka üzerinden tek bir ödeme yapabiliyorsunuz. Müşterileri kendi bankalarına çekmek isteyenler için ise güzel bir gelir mananına geliyor.

Borç transferi için bankaya müracaat ettiğinizde şayet müracaatınız onay alırsa bankalar iki türlü işlemde bulunur. İlki size nakit olarak parayı teslim eder. Nakit para ile birlikte siz tüm borcunuzu kapatmış olursunuz. İkinci metot ise bankalarınız borcunuzu kapatabilir Borçlarınızı ise bankalar kendi üremini ilave ederek yapılandırır. Borç transfer işleminde bulunurken ürem oranı ilave edeceğini de unutmamalısınız.

Kredi Kartı Borç Transfer İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarınızı transfer etmek istiyorsanız ansızın daha fazla bankada borcunuz olması gerekmekte. Bu borcunuzu ödeme vaziyetiniz olmadığında bankalar size borç transferi alternatifi sunuyor. Ancak her bankada borç transfer işlemi yapmamakta. Borç transferini onaylayan bir banka belirlediğiniz vakit borç transfer işlemlerini başlatabilirsiniz. Alakalı bankanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek veyahut bankanızın en yakın şubesini ziyaret ederek kredi kartı borç transferi ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Borç transferi konusunda bankalar müşterilerin geçmiş banka borç vaziyetlerini zamanında yatırıp yatırmadığını kontrol etmekte. Bu borçlarda şayet rastgele bir sıkıntı ile karşılaşmazsa başka bir deyişle kredi notunuz gayet yeterliyse borç transferi işleminiz alakalı bankaya gerçekleşir.

Borç transferi için bankanız sizden nüfus cüzdanı, adres bilgisi ve son zamanlarda yatırmış olduğunuz fatura bilgilerinizi istemekte. Fakat en ehemmiyetli doküman ise beyannamedir. Eğer aylık ödeme meblağı gelir beyanınızdan fazla çıkarsa büyük olasılıkla müracaatınız red yanıtı alır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu