Finans

Makale Yazarak Para Kazanmak

Çoğumuz için kolay gibi görünse de makale yazarak para kazanmanın da kendine göre zorlukları vardır. Bu konuda yazı yazarak daha doğrusu özgün içerikler oluşturup bunları yazıya dökerek nasıl para kazanacağınızı anlatacağız.

 

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır

Makale yazarak para kazanma işine ek iş olarak da bakabilirsiniz. Gelişmiş ülkelerde okuma becerileri topluma küçük yaşlarda kazandırmaya çalışılır. Ülkemiz kitap okuma arasında oldukça kötü bir durumda. Bunu üzülerek de olsa açıklamamız gerek. Kitap okuma alışkanlığımız eğitim içerisinde dahi oldukça düşüktür. Ancak kitaplar ile para dahi kazanabilmekteyiz. Birçok yazar insanların kitap okumalarını sık sık yayınladıkları metinler ile tavsiye etmektedir. Kimi yazarlar bile günümüzde ek gelir sağlamak için yazı yazarak para kazanmaktadır. Sadece yazı yazarak para kazanan yazarlar bazen tam zamanlı işlerde çalışabilmektedir. Bu sayede para kazanıp geçimlerini sürdürebiliyorlar.

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır

Yazı yazarak birçok farklı şekilde para kazanabilirsiniz. Yazdıklarınızı dilerseniz oluşturduğunuz bir blog içerisinde yayınlayın dilerseniz bir gazete, tv, dergi de yayınlayın.

Makalelerinizi Kendi Blogunuzda Paylaşarak Kazanın

Yazı yazarak para kazanma için kişisel bir blog ile bu atılıma başlamayın. Direk bir alan üzerinde blog oluşturun ve birtakım sorunları çözerek eğitici blog yaratın. Örnek olarak girdiğiniz iş hakkında başlayabilirsiniz. Yazı yazmadan, yazılan yazılardan para kazanmaya kadar birçok farklı alan ile bloğunuzu devam ettirin.

Blog yazma ile bir günde, bir ayda milyoner olamazsınız. Bunu geçen zaman ile yapabilirsiniz. Ancak durmadan, sıkılmadan ve yorulmadan yazmalısınız. Bu işlerin de kırılma noktaları vardır. Bunun için azimle çalışmalısınız. Oluşturduğunuz bloglara yayınlar yaptıktan sonra bu bloglardan reklamlar sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Reklam firmalarının reklamlarını bloğunuzda yayınlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Makalelerinizi Başkalarına Satarak Para Kazanın

Yazarak para kazanabileceğiniz bir başka yöntem ise başka siteye yazı yazarak para kazanmadır. Sizler de başka siteler için makaleler yazarak para elde edebilirsiniz. Birçok makale alım satım yerlerinde bunu değerlendirebilirsiniz. Alıcıların istedikleri başlıkları uygun bir şekilde yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Genelde bilgi verici, açıklayıcı makaleler istenir. Fiyat oranları birçok yerde değişmektedir. 100 kelime başına 1,25kr ile başlayan fiyatlarla makale alan birçok site bulunur. Sizler anlaşarak 100 kelimesini 1,50kr ile satabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 Dergiler ve Gazetelerde Yazarak Para Kazanma

Dergi ve gazeteler için köşe yazarı olarak para kazanın. Birçok gazete ve dergi yazar arayışına son dönemler içerisinde sıkça girmeye başladı. Sizler de bu durumu fırsata çevirerek gazetelerde yazı yazarak para elde edebilirsiniz. Dergi ve gazete piyasası içerisinde halen bile tam zamanlı pozisyonlardan çok yarı zamanlı kişiler yazmaktadır. Ayrıca çok güzel makaleler yazan yazarlara talepler de dinmek bilmiyor.

Kurgu Yazıları Yazarak Para Kazanma

Kurgu yazıları yazın ve bunları satarak bunlardan gelir elde edin. Bu pazar kısa hikayelerinden tutun tekli romanlara, öykülere, destansı çoklu kitap serilerine kadar farklı birçok türde kurgu yazıları yazarak bunlardan apara kazanın. Fantezi, gerilim, duygusal, bilim ve esrarengiz olmalarının da ahım şahım bir önemi yoktur. Okunabilir güzel ve etkilemesi kâfi.

Gezi Yazıları Yazarak Para Kazanmak

Seyahat etmekten hoşlanıyorsanız bunu kaleme alarak para kazanmaya ne dersiniz? Birçok seyahat yazarı yolculuklarını kaleme almakta, gezdikleri yerlerin ve gittikleri mekanların iç yüzünden söz edip bunu birçok yayına sunabilmektedir.

Makaleleri Tercüme Ederek Para Kazanın

Yabancı diliniz okuma ve yazma için yeterliyse sizler de makale tercümesinden para kazanabilirsiniz. Bu konuda birçok yerde teklifler alıp bunları değerlendirebilirsiniz. Makale alım satım yapan sitelerde sizlere yarayan bilgileri bulabileceksiniz.

Evde para kazanma yolları oldukça geniştir evde freelance editörlük yaparak para kazanma, internetten para kazanma, mail okuyarak para kazanma, paketleme işi yaparak para kazanmak… Uzadıkça uzar, yazmaya başlarsak. Sizler de sadece yazı yazarak hızlı para kazanma konusu için yukarıdaki bilgilere başvurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu