Finans

Sermayesiz Yapılabilecek Online İş Fikirleri

Günümüzde salgın nedeniyle herkes evlerine tıkılı kaldı. Bu durumu fırsata çevirmek isteyenler olacaktır. Bir iş yapmak istiyorsanız ve yeterli paranız yoksa doğru yerdesiniz. Sizin için sermayesiz yapılabilecek online iş fikirlerini hazırladık.

 

Sermaye Olmadan Yapılabilecek Online İş Fikirleri

Sermaye Olmadan Yapılabilecek Online İş Fikirleri

Çevrimiçi bir iş kurmanın en güzel yanı, daha uygun fiyatlı iş seçeneklerinden biri olması ve çoğunlukla evden başlatılabilmesidir. Bir işletme kuruluşu olarak kayıtlı olduğunuzdan emin olmanın ötesinde, gerçekten gitmeniz gereken tek şey bir ev ofisi, iyi bir internet bağlantısı ve bazı büyük girişimci takibidir. İşte parasız başlayabileceğiniz online iş fikirleri;

Online Yazarlık

Serbest yazarın başlayabileceğiniz çevrimiçi işletmelerin listesini oluşturması şaşırtıcı değildir. İçerik pazarlamasının yükselmesiyle birlikte çevrimiçi yazarlar hiç bu kadar talep görmedi.

Kariyerinizi başlatmak için popüler makale arayan sitelere bir profil oluşturun ve portföyünüzü oluşturmaya başlayın. Bir web sitesi de insanlar sizin yazınızı tek bir yerde harmanlanmış olarak görmek isteyeceklerdir, böylece tarzınızı, kapsadığınız konuları ve elbette kişiliğinizi anlayabilirler. Mükemmel bir yazar (ve iyi bir editör) olmanın ötesinde, eğer gerçekten online yazar olarak mükemmel olmak istiyorsanız, oldukça hızlı bir yazar olmanız gerekecektir.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya için bir beceriniz var mı? En son sosyal medya trendlerinden haberdar olmak için güçlü bir yazar ve yaratıcıysanız bu sizin için mükemmel bir fırsat olabilir.

Birçok işletme sahibi, bir marka oluşturmak ve sadık bir çevrimiçi takip oluşturmak için sosyal medya kullanmanın zorluklarını anlamıyor ya da sosyal medyayı nasıl kullanacağını bile bilmiyorlar. Sosyal medya danışmanı olarak becerilerinizi sunarak işletmelerin sosyal medya oyun planı oluşturmalarına yardımcı olabilir veya doğrudan sosyal hesaplarının kontrolünü ele geçirebilir ve çeşitli platformlarda güncellemeler yayınlayabilirsiniz.

Web Tasarımcılığı

Web sitelerini nasıl tasarlayacağınızı biliyorsanız, web sitesi geliştiricileri ve girişimcilerin de dahil olduğu potansiyel olarak geniş bir müşteri tabanına sahipsiniz.

Tasarımı göz önünde bulunduruyorsanız, ancak resmi bir web tasarımı eğitimi almıyorsanız, biraz resmi olmayan eğitim ve iyi bir portföy ile sektöre girebilirsiniz. Aslında, bu sektörde portföyünüz dereceniz değil her şey olacak! Bununla birlikte, sadece en iyi çalışmanızı sergilediğinizden emin olun.

Grafik Tasarımı

Bir web tasarımcısı ile aynı şekilde, logolar, marka paketleri, sosyal medya grafikleri, broşürler, posterler ve şirketler ve bireylerin sıkça talep ettiği diğer materyalleri tasarlama becerileriniz varsa, bu çalışmayı sevebileceğiniz bir iştir. Kendini motive etmeli, ayrıntılara dikkat etmeli ve beklentileri belirleme konusunda net olmalısın.

SEO Danışmanı

Daha yaygın olarak SEO olarak bilinen arama motoru optimizasyonu, web sayfalarını, reklamları ve diğer çevrimiçi içeriği optimize etme uygulamasıdır. Veri odaklı ve internet meraklısıysanız, bu sizin için iyi bir potansiyel kariyer fırsatıdır. Google Analytics’i iyi bir şekilde ele aldığınızdan emin olun, çünkü muhtemelen tekrar tekrar kullanacaksınız.

Daha önceden paylaştığımız En Çok Kazandıran İş Fikirleri adlı makelemize de göz atmanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu