FinansTeknoloji

Shopify nedir?

Shopify, ürünlerinizi satmak için bulut tabanlı bir SaaS yazılımı olup, online bir mağaza kurmanıza sağlayan e-ticaret çözümüdür. Aylık ödeme planlarıyla tam hizmet bir e-ticaret sistemi ile birlikte mağaza verilerini girebileceğiniz, ürün ekleyebileceğiniz ve siparişleri işleyebileceğiniz bir yönetici paneline erişmenizi sağlar. Buna ek olarak, ücretsiz olarak sunulan tema ve eklentileriyle e-ticaret sitenizi geliştirme imkanı sunar. Ülkemizde her ne kadar yaygın olarak kullanılmasada E-ticaret’e yeni başlamayı düşünen girişimciler için Shopify iyi bir başlangıç sistemi olarak göze çarpmaktadır.
 
 
 

Aylık Ücretlendirme Ve Sunulan Hizmetler

 

Öncelikle Shopify yerli e-ticaret sistemlerinden farklı olarak aylık olarak ödeme sistemiyle çalışıyor. Tabi ki siz yıllık ödeme yaparak daha indirimli olarak faydalanabilirsiniz tercihinize kalmış ancak e-ticarete atılmayı düşünen ve bütçenizi işinizin gidişatına göre belirlemek istiyorsanız Shopify başlangıçta sizin için iyi bir tercih olabilir. Başlangıç diyorum çünkü aylık ödemenin yanı sıra Shopify en yüksek pakedinde bile eticaret mağazanız aracılığı ile yapılan her alışverişten 0.30 dolar ¬+ %2.4 komisyon kesmekte. Ticaretinizin ilerleyen zamanlarında bu komisyon oranından kurtulabileceğiniz sistemlere yönelmek yine sizin tercihinize kalmış. Ödeme sistemine gelince şimdilik Türkiye’de Garanti hariç diğer bankalar aracılığı ile sanal pos kullanılamıyor. Ancak PayU, Garanti Sanal POS ve İyzico aracılığı ile tüm bankalardan taksitli kredi kartı ssatışı sorunsuzca gerçekleştirilebiliyor.

Paket fiyatlarına gelirsek eğer;

Başlangıç Shopify Paket

– 29 dolar/ay
– 2.9% + 0.30 dolar işlem başı komisyon
– %2 harici ödeme metodu komisyonu (Türkiye için PayU)
– 2 Yönetici hesabı
– Sınırsız ürün ve sınırsız depolama alanı

Shopify Paket

– 79 dolar/ay
– 2.6% + 0.30 dolar işlem başı komisyon
– %1 harici ödeme metodu komisyonu (Türkiye için PayU)
– 5 Yönetici hesabı
– Sınırsız ürün ve sınırsız depolama alanı

İleri Shopify Paket

– 299 dolar/ay
– 2.4% + 0.30 dolar işlem başı komisyon
– %0.5 harici ödeme metodu komisyonu (Türkiye için PayU)
– 15 Yönetici hesabı
– Sınırsız ürün ve sınırsız depolama alanı 

 
 

 

Shopify kullanıcılarına toplamda 10 adet ücretsiz tema sunuyor bununla birlikte 55 adet ücretli tema Shopify altyapısında mevcut. Ayrıca Themeforest gibi tema satışı gerçekleştirilen sitelerde de Shopify için özel tasarlanmış temalar bulunmakta bununla birlikte isterseniz kendi temanızıda hazırlayıp Shopify’a yükleyebilirsiniz.

Eklentilere gelince Shopify bunun için kendi uygulama marketini oluşturmuş. Bu markette çeşitli geliştiriciler tarafından bir çok eklenti ücretli ve ücretsiz olarak sunuluyor. Otomasyon’dan istatiksel araçlara, ürün düzenlemesinden, entegrasyon araçlarına bir çok eklenti markette yer alıyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu