Nasıl Olunur

Geleceğin Parlak İş Fikirleri

Kariyer planlarınızı düşünürken, sadece şimdi size uygun olan işe değil, aynı zamanda geleceğin en iyi işlerine giden yolu sunan konulara da odaklanın. İşte geleceğin en iyi iş fikirleri 2020…

 

Geleceği Parlak Yeni İş Fikirleri 2020

Geleceği Parlak Yeni İş Fikirleri 2020

Çevrimiçi iş fikirleri arıyorsanız, doğru yerdesiniz.  Kârlı bir işe başlamak artık sadece birkaç kişinin yaşadığı bir rüya değil. Her geçen gün daha fazla insan işe başlamak ve fikirlerini karlı işlere dönüştürmek için çalışmaktadır.

Mobil Uygulama Geliştiricisi

Mobil geliştirme endüstriler arasında çekiş gücü oluşturmaya devam ediyor. Daha fazla işletme, müşterilere ulaşmak için mobil teknolojiye güvendikçe, mobil uygulama geliştiricilerine olan talep artmaya devam edecektir. Bu profesyoneller, akıllı telefon ve tablet tabanlı yazılımlar için geliştirmeler tasarlama ve tavsiye etme konusunda işler yapmaktadır.

Veri Mimarı

Veri toplama otomatik hale getirilebilirken, bu verilere dayanarak iş önerilerini tercüme etme, analiz etme ve yapma yeteneği işverenlerden büyük talep görmektedir. Nesnelerin İnterneti (IoT) büyüdükçe ve daha fazla cihaz ve sensör birbirine bağlandıkça, mevcut verilerin hacmi sadece genişleyecektir. İşletmelerin bundan değer elde etmesine ve değer elde etmesine yardımcı olmak için, bilgileri belirli veritabanı çözümlerine dönüştürebilen yetenekli veri mimarlarına ihtiyaç duyar.

İş Zeka Analisti

Şirketler, veri madenciliği ve raporlamasındaki faaliyetlerini artıran büyük veri analizi kullanımını benimsemiştir. Sonuç olarak, iş zekası analistlerine olan ihtiyaç katlanarak arttı. Bu iş, ham verileri eyleme geçirilebilir öngörülere dönüştürmeyi ve kuruluş genelinde çalışan raporlama çözümleri geliştirmeyi içerir. Bu rolü başaranlar, verileri analiz etmek için iş zekası ve veri madenciliği araçlarının yanı sıra Excel tablolarını kullanma yeterliliğinin yanı sıra sağlam analitik, sorun giderme ve problem çözme becerilerine sahiptir. Finans, iş veya bilgi sistemlerinde eğitim genellikle gereklidir. Sonuçları yürütmek ve üst yönetime önerilerde bulunmak, üst düzey iletişim becerilerini gerektirir.

UX Tasarımcısı

UX tasarımcıları bir ürünün veya web sitesinin nasıl hissettiğinden sorumludur. İşleri, kullanıcıların temeldeki duygusal ve işlevsel ihtiyaçlarını sıfırlamak ve bu keşiflere dayanan eğlenceli bir dijital deneyim yaratmaya yardımcı olmaktır. UX tasarımcıları kullanılabilirlik testi yapar ve hedeflerini ve niyetlerini anlamak için müşterilere danışır.

Pazarlama Analizi Yöneticisi

Pazarlama analizi yöneticileri ülke genelinde yüksek talep görmektedir. Bu profesyoneller, çeşitli paydaşlara veri odaklı bilgiler sağlamak ve pazarlama otomasyonu ve müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı ve diğer iş zekası araçlarından bilgi kullanmaktan sorumludur. Güçlü analitik akıl yürütme ve işbirliği becerileri önemlidir; çünkü pazarlama analitiği yöneticileri, süreçleri iyileştirmek ve iş hedeflerine ulaşmak için genellikle BT, operasyonlar, satış ve pazarlama gibi çeşitli ortaklarla ve departmanlarla çalışır.

Sistem Analizcisi

Sistem analistleri iş dünyasına ve BT ekiplerinin iş sorunlarına teknik çözümler bulmasına yardımcı olur. Projelerin planlanması ve yürütülmesinde merkezi bir rol oynarlar ve BT ile son kullanıcılar arasında irtibat görevi görebilirler. Görevler arasında donanım ve yazılım sorunlarının analizi, sistem belgelerinin yazılması ve bakımı ve kullanıcı ve sistem gereksinimlerinin işlevsel teknik özelliklere dönüştürülmesi yer alır.

Blog Açmak

Düşündüğünüzün aksine, bloglama hala en iyi çevrimiçi iş fikirlerinden biridir. Bloglama, çeşitli şekillerde para kazanırken, konunuzda otorite kurmanıza yardımcı olabilir

Sanal Asistan Hizmetleri

İnternet iş fikirleri söz konusu olduğunda, bir sanal asistan işi kolayca ölçeklenebilir ve her zaman talep edilir.

İşletmeler her zaman veri girişi, e-postaları yönetme ve randevuları planlama gibi yönetim görevlerinde yardıma ihtiyaç duyarlar. Kurum içi resepsiyon görevlileri ve yönetici asistanları işe almak yerine, çoğu kişi bunun yerine VA hizmetleri almayı tercih ediyor.

Çevrimiçi Mağaza Fikirleri

Bir çevrimiçi mağaza açarak para kazanabilirsiniz. Neyse ki, teknik becerileriniz olmasa bile, kurulumu kolaylaştıran seçenekler var. Esnaf ürünleri satmak istiyorsanız, Etsy harika bir platformdur. Diğer her şey için Shopify sitesi mevcuttur.

Metin Yazarlığı ve İçerik Yazımı

Yazarlar, metin yazarlığı ve içerik yazma hizmetleri sunan bir internet işi oluşturabilirler. Freelancer olabilir ve makale platformlar aracılığıyla ya da ağ oluşturup potansiyel müşteriler bulabilirsiniz.

Dil Öğretimi

Skype’ı kullanarak, İngilizce (veya bildiğiniz başka bir dil) öğrenmek isteyen kişilere her yerden özel olarak özel ders verebilirsiniz. Go Natural English gibi çevrimiçi kurslar yoluyla pasif gelir öğretim dilleri bile oluşturabilirsiniz.

Çeviri Online İşletme

Birden fazla dilde akıcı konuşuyorsanız çeviri çok kazançlı olabilir. Şirketlerin içeriklerini farklı dillere çevirmelerine ve daha geniş bir kitleye ulaşmasına veya bireylerle çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.

İlk çalışmanız serbest sitelerden gelebilir, ancak birkaç düzenli müşteriniz olduğunda, yönlendirmeler işinizin büyümesine yardımcı olacaktır.

Podcast Başlat

Tıpkı bir blog veya YouTube kanalı gibi, bir podcast de sesinizi oraya çıkarmanın ve aşağıdakileri oluşturmanın harika bir yolu olabilir. İhtiyacınız olan tek şey, konuşmak için bazı dişli ve ilginç konular. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? İşte bir podcast’in nasıl başlatılacağı ile ilgili kesin kılavuzumuz.

Sponsorluklarla para kazanabilir veya kitlenizin ihtiyaç duyduğu ürünler ve hizmetler etrafında bir iş oluşturabilirsiniz. Podcasting, pazarda bir boşluk bulabilir ve kitlenizi bulabilirseniz rekabetçi ve ödüllendirici bir alandır. Bunu yapmak için, podcast’inizi başarılı olacak şekilde konumlandırmanız gerekir.

Oyun Sektorü İş Fikirleri 2020

Şu anda video oyunları milyar dolarlık bir iş. Ayrıca, pazar hızla büyüyor. Sadece çocuklar değil, yaşlılar da farklı video oyunlarının ana tüketicileridir. Aslında, eğlenceli ve zihinsel çeviklik, bu eğlenceyi seçen yaşlı oyuncuların ana nedenleri arasındadır. Bazen çocuklar için harika bir okul sonrası etkinlik.

Ayrıca, sektörü güçlendiren başka nedenler de vardır. Başlıca nedenlerden bazıları genç nüfusun artması, daha yüksek harcanabilir gelirler, yeni oyun türlerinin piyasaya sürülmesi ve akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının sayısının artmasıdır. Yani, oyun endüstrisinde karlı bir işe başlamanın tam zamanı.

Oyun Kafe

Bu tür bir işi başlatmak nispeten daha kolaydır. Ancak, bu işe başlamak için iyi bir perakende alanına ihtiyacınız var. Yakın yerleşim bölgelerinde yer olması daha iyidir. Ayrıca, bu iş başlangıç yatırımı gerektirir.

Mekana bağlı olarak, kaliteli bilgisayar ve mobilya tedarik etmeniz gerekecektir. Ayrıca, kesintisiz hizmet için yüksek hızlı bir internet bağlantısı ayarlamanız gerekecektir. Genellikle, bu tür kafeler insanların bilgisayarlarda oyun oynamak için zaman ayırmalarına izin verir. Ve saatlik bazda kazanacaksınız.

Oyun Salonu

Genellikle, bu tür salonlar bir oyun salonu olarak da popülerdir. Tipik olarak, oyuncular için en trend oyunlara sahip modern konsollar sunarlar. Bu salonlar rahatlatıcı bir ortam, kahve, çay ve bazen yiyecekler gibi çeşitli içecekler sunmaktadır.

Dolayısıyla, işletme ılımlı sermaye yatırımı talep etmektedir. Ve oyun saatini satmanın dışında, maksimum karlılığı elde etmek için tezgahtan diğer ürünleri satmalısınız. Farklı türde küçük cihazlar, yazılım çözümleri vb. satabilirsiniz.

Lazer Oyun Merkezi

Bu, ılımlı başlangıç yatırımıyla başlamayı düşünebileceğiniz harika bir iş. Aslında, lazer belirli bir oyun türüdür ve insanlar bunu lazerlerle oynarlar.

Aksiyon dolu bir oyundur. Bu nedenle, gençler alıcı segmentinde büyük bir paya sahiptir. Ancak yaşlılar da bu tür oyun merkezlerini ziyaret ediyor. Saatlik kira almanın yanı sıra, kârı artırmak için farklı gıda ürünleri de satabilirsiniz. Ayrıca, doğum günü partilerinden gelir elde edebilir ve bir araya gelebilirsiniz.

Çevrimiçi Video Oyun Merkezi

Oyun sektörü çevrimiçi bir iş kurmak istiyorsanız, bu fırsatı düşünebilirsiniz. Bu işin başlatılması, yakın yerleşim bölgelerinde iyi bir perakende satış yeri gerektirir. Ayrıca, merkezi kurmak için uygun altyapıyı inşa etmeniz gerekecektir. Genel olarak, bilgisayarlara, yüksek hızlı internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Ayrıca, merkezin oyuncular için uygun oturma düzenlemeleri olmalıdır. Bu tür merkezlerde, yemek isteğe bağlı bir öğedir. Bununla birlikte, çay, kahve vb. gibi bazı içecekleri düşünebilirsiniz.

Video Oyunu Prodüksiyonu

Farklı türde çekici oyunların nasıl üretileceğini biliyorsanız, bu işe başlayabilirsiniz. Genellikle, insanlar son derece kazançlı olan oyunlara bağımlı hale gelir. Ve sonuçta, bu oyunlar oldukça popüler hale geliyor. Yani, bu uzmanlığa ve beceriye sahipseniz, kendi video oyunu yapım şirketinizi başlatabilirsiniz.

Video Oyunu Satışı

Pratik olarak, video oyunları satmak için keşfedebileceğiniz birkaç yol vardır. Kuşkusuz, video oyunları bugünlerde büyük popülerlik kazanıyor. Ve satış ortağını kendi blogunuzdan veya sosyal medya sayfalarınızdan satabilirsiniz. Ayrıca, e-posta pazarlama potansiyel müşterileri çekmek için harika bir yoldur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu