Sağlık

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Özellikle kadınlar tarafından sıklıkla sorulan soruların başında dudak estetiği nasıl yapılır sorusu gelmektedir. Teknoloji dayanaklı ve tamamen pratik olan dudak estetiği uygulamaları kendi içerisinde bir hayli alternatife parçalıyor. Bazı müdahaleler cerrahi müdahale gerektirmeyen, yalnızca yirmi dakika süren pratik işlemlerdir. Daha kalıcı ve etkili müdahaleler için dudak estetiği ameliyatları da uzmanlar tarafından tatbik ediliyor.

 

Dudak Estetiğinin Yan Etkileri

Dudak Estetiği Nedir?

Dudak estetiği, estetik cerrahinin en renkli mevzularından biridir. Zira dudak; suratın hoşluğunu simgeleyen, konuşurken, poz verirken dikkat sürükleyen bir uzvudur. Asırlardır dolgun dudak sürükleyiciliğin sembolü olmuştur. Estetik cerrahide bu istikamette aralıksız büyümeler olmaktadır.

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Küçük iğnelerle hyaluronik asidin dudağın çeşitli alanlarına zerk edilmesiyle yapılan dudak estetiği uygulamaları başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Etkileri sadece birkaç gün içerisinde kendini gösterir. Kullanılan malzemelerin çeşidini göre dudak estetiği 6 ay ya da 1 yıl gibi uzun süreleri kapsamaktadır. Etkileri azalıp sona erdiğinde yeniden yaptırılmasında herhangi bir sakınca da bulunmuyor.

Zaman ve yaşlılığa bağlı etkenlerin neticesinde dudakları inceleşen bayanlar için dudak dolgusu uygulamaları da mevcuttur. Öncelikli olarak dudak bölgesine anestezik kremler sürülür. Takribî olarak birkaç dakika beklenir. Bu uygulamalar için özel olarak kullanılan ince uçlu enjeksiyon iğneleri bulunmaktadır. Bu enjeksiyonların içerisindeki asitler tamamen doğal ve hiçbir yan etkiye sahip olmayan özel bileşenlere sahiptir. Kişiler uygulama esnasında herhangi bir acı hissetmez.

Dudak Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Dudak estetiğinin verimleri ve tesirleri de dudak estetiği nasıl yapılır suali kadar merak edilen bir öbür ehemmiyetli mevzudur. Öncelikli olarak bu uygulamalar her bütçeye uygun olarak değerlendiriliyor. Uygulamalar için buluşma alırken maliyet öneriyi de alınabilir. Bir öbür ehemmiyetli tesiri ise aralıksız olarak yenilenebilir olmasıdır. Kişilerin istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak yılda bir ya da iki kere olmak üzere tekrar yapılabilir.

 

Dudak Estetiğinin Yan Etkileri

En çok merak edilen bir diğer konu ise yan etkisinin olup olmadığı yönündedir. Bilindiği kadarıyla hem dudak estetiğinin hem de dudak dolgusunun saptanmış herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.

Dudak Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Yaş ilerledikçe dudaklar da ihtiyarlar. Dudakların hacmi eksilir ve dudaklar sahip oldukları dolgunluğunu kaybeder. Üst dudaklar sarkar ve üst dişleri bir perde gibi örter. Ağız köşeleri alta doğru sarkar ve mutsuz bir ifadeye neden olur. Alt dudak da sarkar, konuşurken üst dişler yerine alt dişler görünmeye başlar. Dudak derisi üzerinde kırışıklıklar oluşur. Tüm bu yaşlanma belirtilerini geriye çevirebilecek tek bir yöntem yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu