Sağlık

Erken Boşalma Nedir?

Günümüzde erkeklerde en sık rastlanan cinsel fonksiyon bozukluğu olan erken boşalma hakkında yıllardan beri çeşitli çalışmalar ve tanımlamalar yapılmıştır. Erken boşalmanın nedenlerini bilmek ve ona göre önlem almak hem sizi hem de sizin cinsel ilişkilerinizi daha rahatlatacaktır.

 

Erken Boşalma Neden Olur?

Yatak odasında mutlu olmak her iki partner için vazgeçilmezdir ancak erken boşalma bu mutluluğunuzu azaltabilir. Bir erkeğin erekte olması için belli bir zaman yoktur. Ancak cinsel ilişki sırasında orgazm olan erkekler yüksek ihtimalle kısa süre içerisinde erken boşalacaktır. Bu durum partnerizle aranızın bozulmasına dahi sorun olabilir.

Erken Boşalma Neden Olur?

Her ne kadar eski zamanlardan beri tıpta çalışmalar yapılsa da erken boşalmaya neden olan şey henüz belli değildir. Daha çok psikolojik çıkarımlarla konu açıklanmaya çalışılmıştır. Beyindeki aktivitelerin erken boşalmada kısmen de olsa etkisi olduğu öne sürülmektedir. Bir diğer erken boşalma nedeni ise penis cildinin hassas olmasıdır. Bu durumlar erken boşalmaya neden olan etkenlerdir.

Tabii ki iş sadece bunlarla bitmiyor erken boşalmaya neden olan bir çok faktörler vardır. Bunlar psikolojik, endokrin, ürolojik sorunlar, cinsel sağlık sorunları, sünnet, iktidarsızlık gibi çoğaltılabilir ancak biz konunun bu kadar detayına değinmiyoruz işi bilene bırakıyoruz. Sizin de erken boşalma probleminiz var ise https://www.cemozluk.com/erken-bosalma-nedir adresini ziyaret ederek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu