Sağlık

Hydrafacial Nedir?

Son dönemde oldukça popüler olan hydrafacial, yapısı bozulmuş, sivilcelenmiş, lekelenmiş ve nemini kaybetmiş cilt dokusuna uygulanan bir temizleme ve onarım işlemidir. Bir nevi cildin nemini geri kazandırır ve cilt dokusunu yeniler. Bu uygulama bir kombine bakım işlemidir, yani size uygulanan antioksidan koruma sayesinde pek çok imkanı tek seferde birçok imkandan faydalanabiliyorsunuz.

 

Hydrafacial Uygulamanın Ne Gibi Avantajları Vardır?

 

  • Hydrafacial kullanmanın ilk artısı kesinlikle acısız, güvenilir ve hızlı sonuç veren bir uygulama olmasıdır.
  • Ciltte herhangi bir morluk, kızarıklık ve ödem oluşmaz. İşlem sonrasında hemen gündelik yaşama dönülebilir.
  • Cilde çözünürlüğü yüksek anti-aging peptidler ve antioksidan serumlar yedirilir. Aynı zamanda mavi ve kırmızı led sistemleri ciltte bulunan problemlere yönelik çözüm sağlıyor.
  • Hydrafacial uygulamasından hemen sonra cildinizde var olan ince kırışıklıkların yok olduğunu görebilirsiniz.

 

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial belli aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamalardan ilki temizleme işlemidir. Cilt, vakumlama tekniği ile derinlemesine temizlenir. Daha sonra hydrapeeling yani vakum ile beraber sıvı kullanılarak cilde peeling işlemi uygulanır. Bu işlemler elmas başlıklı aparatlarla sağlandığı için cilde herhangi bir zarar vermemektedir. Elmas başlıklar cildin üst tabakasında mikrodermabrazyonu oluşturur. Sıradaki işlem serum infüzyonudur. Serum infüzyonu, cilt sorunlarınız baz alınarak ciltteki sivilce, leke ya da kırışıklıklara uygulanabilir.

Daha sonra siyah nokta, genişlemiş gözenekler ve aşırı yağlı T bölgesine yağ dengeleyici serum uygulanır. Eğer cildiniz kuru ise ve ince kırışıklarınız varsa hyaluronik asit içeren bir serum alırsınız. Bu aşamalardan sonra nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar ve peptidler cildinize nemlendirme için uygulanır. Tüm bu işlemlerden sonra uygulanan led terapi ile sivilceler mavi ışık ile temizlenir. İnce kırışıklıklar için ise kırmızı led elastin-kollajen liflerini uyararak yenilerini sentezler ve bu da cildi sıkılaştırır.

Hydrafacial Kaç Seans Alınmalıdır?

Hydrafacial işleminde sonucunuzun her zaman korunmasını sağlamak için ayda 1 kez işleminizi tekrarlamalısınız.

Hydrafacial İçin Yaş Sınırlaması Var Mı?

Hydrafacial ciltte yer alan problemlere göre her yaş grubundan insana uygulanabiliyor. Orta yaş ve üzerindeki kişilerde elastikiyet kaybı ve kırışıklıklar için uygulama yapılırken, genç kişiler için sivilce ve akne sorunları için uygulama yapılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu