Sağlık

Limonlu Suyla Zayıflayın

Bu konumuzda sizlere “Limonlu Su ile Zayıflama Yöntemi” nasıl olur ondan bahsedeceğiz. Lafı fazla uzatmadan makalemize geçelim. Malumunuz önümüz yaz ve yaz aylarına kimse sarkık bir vücutla ya da fazla kilolarıyla girmek istemez. Kışın sürekli yiyip vücudunda yağ biriktirenler şu anda kara kara düşünmekte.

 

Limonlu Su ile Zayıflama Yöntemi

Limonlu Su ile Zayıflama Yöntemi

Ne yazık ki tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ülkemizi de işgal etmesinden ötürü fitness ve benzeri yerler sosyal mesafe kuralından kapalı durumda. Bu da bir an önce fazla kilolarımızdan kurtulma şansını elimizden alıyor. Bizler de evde kendi başımızın çaresine bakmak zorundayız. Diyet, egzersiz, açma-germe hareketleri yapıp, zayıflama yöntemlerini araştırıyoruz.

İşte bu noktada karşımıza limonlu su çıkıyor. Tüm egzersiz ve diyetler de olduğu gibi bu karışımı da düzenli içmek şart. Yoksa gelişigüzel içmeniz size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Düzenli içmenin yanı sıra sağlıklı olmayan hiçbir yiyeceği “zaten limonlu su içiyorum, bir şey olmaz” düşüncesiyle tüketmeyin. Bu yüzden önceliğiniz beslenme tercihinizi değiştirmeniz ve yanında limonlu suyu tüketmeniz. #EVDEKAL

Zayıflatan Limonlu Su Tarifi

1 su bardağına ılık su ilave edin ve daha sonra yarım limonu suya sıkın.

Limonlu Su Kullanımı

Limonlu suyu sabah aç karnınıza ve akşam yatmadan önce yudumlayarak için tercihen pipet kullanabilirsiniz. Limon tüketimi metabolizmayı hızlandıracağı için zayıflama süreciniz fazla uzun sürmeyecektir. Ama dediğimiz gibi düzenli içmek ve fast food yiyeceklerden sakınmak bu zayıflama yönteminde altın kuraldır.

Limonun Faydaları Nelerdir?

C vitamini grubunda yer alan limonun faydaları saymakla bitmez ama başlıcaları şunlardır;

  • Sindirimi kolaylaştırır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Ateş düşürür. (Ateşi çıkanlara içirebilirsiniz.)
  • Dişleri beyazlatır ve diş eti rahatsızlıklarına iyi gelir.
  • Mide bulantısını giderir. (Özellikle hamileler için.)
  • Tansiyon düşürücüdür.

Evet değerli bileceksin.com okuyucuları. Limonlu suyla zayıflayın adlı konumuzun sonuna geldik. Çok faydalı olacağına inandığımız bir zayıflama yöntemidir. Aklınıza takılan sorular varsa aşağıdaki yorum bölümünden bize sorabilir veya iletişim araçlarımızı kullanabilirsiniz. Sitemizi paylaşmayı ve takip etmeyi unutmayın. Başka bir makalede görüşmek üzere hoşça kalın, esen kalın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu