Sağlık

Metabolizmanızı Hızlandıracak Doğal Tarifler

Metabolizmanın yavaş çalışmasından kaynaklı kilo alımı söz konusu olabiliyor. Bu durumda doğal olarak kişilerin kendisini kötü hissetmesine neden oluyor. Metabolizmanın yavaş çalışması iyi bir durum değildir. Hatta  halk arasında su içsem bile yarıyor deyimi çok fazla kullanıldığını görmekteyiz. Bunun nedeni ise metabolizmanın yavaş çalışmasından kaynaklıdır.  Metabolizmanızı hızlandıracak doğal tarif yoluna başvurarak sizlerdebu sorunlarınızın üstesinden gelme şansına sahip olmaya başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken önemli adımları ise şu şekilde belirtmeye başlamamız mümkündür. Evde pratik bir şekildedoğal tarifleri hazırlamaya başlayabilirsiniz. Üstelik hazırlayacağınız tarifler sizin için çok masraflı olmayacak. Buna göre;

 

Tarçınlı Süt İçmelisiniz

Tarçınlı süt,  metabolizmanızın daha da hızlı şekilde çalışmasını sağlıyor. Hattauzmanlar tarçınlı sütle ilgili olarak bilimsel araştırmalar bile yapmıştır. Yapılan araştırmalar sonrasında ise metabolizma hızını bir hayli yükseğe çıkartmış olduğu tespit edilmiştir. Bu yüzden dolayıdır ki metabolizmanızın daha da hızlı şekilde çalışmasını istiyorsanız o halde yapmanız gereken ise tarçınlı süt kullanmaya başlamanız olacaktır. Üstelik sizin adınıza çok fazla masraflı diyebileceğimiz bir durum söz konusu olmayacaktır.  Hemen bir bardak sütün içerisine bir  çay kaşığı toz tarçın ya da çubuk tarçını ilave edebilirsiniz. Aynı zamanda tercihe bağlı olarak içerisine  ceviz eklemesi yapabilirsiniz.  Çünkü içerisine ceviz eklediğiniz zaman iştahın biraz daha azalmasına neden olur. Ayrıca sağlıklı bir şekilde kilo kaybı olmasına  yardımcı olur.

Fakat bu tarifi geceden hazırlamanız gerekir. Geceden hazırlayarak sabah uyandığınız zaman içmeye başlamalısınız. Ardından doyurucu bir kahvaltı yaparak güne en iyi şekilde başlayabilirsiniz.

Limonlu Suyla Detoks Yapmak

Limonlu suyla  detoks yapmak, son zamanda pek çok kişinin başvurduğu yollardan birisidir. Günde bir litre düzenli şekilde detoks suyu içmeniz metabolizmanızın daha da hızlı şekilde çalışmasına yardımcı olacağını belirtebiliriz. Üstelik oldukça da sağlıkldır. Sağlıklı yoldan kilo vermek isteyen bay ve bayanların son zamanda en iyi kurtarıcılarından biri olma özelliğine sahip olmayı başarıyor.

Detoks  suyunuzun içerisine daha fazla aromatik olması açısından taze nane ilavesi yapmaya başlayabilirsiniz. Gecedeb itibaren yaparak  suyun demlenmesini sağlamaya başlayabilirsiniz.

Yoğurt Kürü Yapın Metabolizma Hızlansın

Yoğut kürü metabolizmayı oldukça  hızlı hale getiren besin kaynaklarından birisidir. Evde çok kolay bir şekilde bu tarifi yapmaya  başlayabilirsiniz. Haftada en az bir defa olsa bile bu tarifin yapılması  gerekir.Yoğurt  sağlığa karşı oldukça faydalı olduğundan dolayıdır ki hemen herkes bu tarifi gönül rahatlığı ile denemeye başlayabilir. Yoğurdun içerisine kendi zevkinize bağlı olarak tarçın ya da zerdeçal ekleyebilirsiniz. Bunları da eklerseniz metabolizmanızın hızlanmasını sağlarken diğer yandan da midenin rahatlamasına zemin hazırlamaya neden olacaktır. Kase  yoğurdun içerisine bir çay kaşığı toz tarçın ya da zerdeçal ilavesi yapmaya başlayabilirsiniz. Hazırladığınız yoğurtlu tariften sonra ise üzerine bir-ikibardak  su içmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu