Spor

Hızlı Yağ Yakmak İçin Öneriler

Yağ yakmak için spora gidiyor antrenmanlar yapıyoruz, diyetlerimize dikkat ediyoruz. Peki hızlı yağ yakımı için neler yapacağınızı biliyor musunuz? Hızlı yağ yakımı için önerilerimizi dikkate almanızı öneririm.

 

hızlı yağ yakımı

 

  • Yapılan bir hayli araştırma C vitamini tüketiminin daha fazla yağ yakımına yardımcı olduğunu ortaya koymuştur. C vitamini, karnitin sentezinde büyük rol oynamaktadır. C vitamini düşüklüğünün bir çok negatif tesiri vardır bunlardan birisi de bel etrafında biriken yağ miktarını artırmasıdır.
  • Portakal, kivi, karpuz, mandalina, greyfurt, çilek, biber C vitamini açısından yüksek besinlerdendir. Omega-3 kaynağı besinler ise, ceviz-fındık-semizotu-keten tohumu ve somon, yağ depolanmasında tesirli olan leptin düzeyini en üye indirmektedir. Bu sayede vücutta biriken yağ miktarı üye iner.
  • Kuruyemişlerdeki arginin adale gelişiminde ve yağ yakımında büyük rol oynamaktadır. Her gün tüketilen bir avuç kuruyemiş, yağ yakımınıza büyük destek verecektir.
  • Yeşil çay da metabolizma hızlandırma özelliği sayesinde yağ kaybına katkı sağlamaktadır. Günce 1-2 fincana kadar bilhassa önerilmektedir. Açlık hissini bastırdığı da söylenenler arasındadır. -Acı kırmızı biber, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını destekler.
  • Zencefil ve sarımsak metabolizmayı hızlandırır, sindirimi kolaylaştırır.
  • Baklagiller, tam hububatlı besinler yüksel lif muhtevasıyla beraber yağ yakımını kolaylaştırır.
  • Az yağlı süt ve süt ürünleri yağ kaybında tesirli olan kalsiyum ve CLA istikametinden oldukça zengindir.

Uzmanların teklifi bu besinleri günlük veya haftalık periyodlarla tüketmeniz istikametindedir. Bu sayede yağ yakımınıza destek sağlarken, düzenli beslenmenin getirdiği bu avantajla vücudunuz deforme olmadan, istenilen oranda ideal bedeninize kavuşmanız da kolaylaşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu