Teknoloji

Bilgisayarının performansını arttır

Bilgisayarlar hayatımızın her yanındalar artık.Oyun bilgisayarları,  bilgisayarları derken birçok alan için birçok bilgisayar türü ortaya çıktı.Peki ama bir bilgisayardan en yüksek performansı alabilmek için hangi donanımlar en iyi olmalı?
bilgisayar hızı
1-)Ram
Ram bilgisayarınızın performansını gözle görülür derecede artıracak en ucuz ve en kolay bulunurluğu olan donanım parçalarından biri.En kötü bilgisayarlar bile ram desteği ile adam olacak seviyeye getirilebilir.Oynadığı oyunlarda kasma olduğunu söyleyen arkadaşım,senin derdinin dermanı ram. Tabi en son çıkan bir oyunu emektar bilgisayarında çalıştırmak istiyorsan bu sana yeterli olmayacaktır.
2-)Ekran Kartı
Grafikçilerin ve oyun düşkünlerinin bilgisayarında güçlü bir ekran kartı olması gerekir.Çünkü uğraştığınız işler ya da oynadığınız oyunlar görsel donanıma ihtiyaç duyar.Ekran kartı da bu yaptığınız işlerin yükünü yüklenen donanımdır.

 

 

3-)Depolama Alanı
Ne kadar yüksek bir depolama alanına sahip olursanız; yüklediğiniz dosyalar ne kadar büyük olsa da bilgisayar performansını düşürmez.Çünkü daha yeterince alan vardır ve bilgisayarınızın çalışması için bu alan yeter de artar bile.Nasıl bizim midemiz doluyken bir şeyler yiyemiyorsak,bilgisayarlar da beyinleri boş olmadığında işlem yapamazlar ve performansları düşer.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu