Teknoloji

En iyi gece çekim yapan telefon

Paris’te Huawei P30 Pro’nun piyasaya sürülmesinden sonra, ülkemizde de çok hızlı bir şekilde P30 Pro satışa sunuldu. İnternet üzerinde inanılmaz derecede güzel düşük ışık altında fotoğraf çeken telefonun çektiği fotoğraflar büyük ilgi topladı. İnsan gözü kadar iyi olmasa da insan gözüne yakın olmak için çalışan firmalar sonunda düşük ışık altında fotoğraf çekmenin önemini anladılar. Huawei P30 pro gece çekimi ve düşük ışık modu ile oldukça üst seviyelerde fotoğraf çekme imkanı sunuyor.
p30 pro
P30 Pro ile Huawei, Gece Görüşü adını verdiğimiz yepyeni bir modayı ortaya çıkardı. Gece görüşü modu ile telefon çok düşük ışıklarda çok iyi fotoğraflar çekebiliyor. Sizin için Huawei’nin düşük ışık altında çekimleri ile en iyi telefonu olan Huawei P30 Pro’nun gece çekimini değerlendirdik. 
Samsung Galaxy S10 Plus kıyaslama
Beklenilen olduğu gibi Huawei P30 pro düşük ışıkta Samsung’un amiral gemisi olan Samsung Galaxy S10’u düşük ışıkta geçip devam ediyor. Aynı şekilde Google tarafından geliştirilen ve en son çıkan Android sürümlerini her zaman alan telefonlardan bir tanesi olan Google Pixel 3’ün ise düşük ışık performansının Huawei ve Samsung’a yetişemediğini görüyoruz. Bu durum beklenilen bir durum olmasına rağmen aynı fiyat aralığındaki telefonların düşük ışık altında daha iyi bir çekim yapabilmesi beklenmiyor değil.

 

Düşük ışık altında sol tarafta Huawei sağ tarafta ise Samsung’un amiral gemisinin fotoğraf performansını görüyoruz. İkisine de baktığınızda bu kadar büyük bir fark olmaması gerektiğini düşünüyoruz ancak maalesef durum öyle değil.
Böyle dramatik bir farkın temelde iki büyük nedeni var:
  1. Sensör hassasiyeti yetenekleri (yüksek ISO)
    1. Sensörler normalde düşük ISO için optimize edilmiştir ve pek çoğu böyle yüksek bir ISO değerine sahip değildir.
    2. Huawei cihazlarında yüksek ISO değerleri için de optimizasyonu sonuna kadar yaparak gece çekimlerinde üst düzey performans sunuyor.
  2. Kamera ayarı
    1. Yüksek ISO mevcut olsa bile, bu normal günlük kullanımda kullanılan bir şey değildir.
  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu