Teknoloji

Instagram’dan Para Kazanılır mı?

Instagram, sosyal medyadan para kazanmak isteyenler kişiler için çoğunlukla tercihlerin başında gelir. Hayatlarının çoğunu evde geçiren kişiler dahil çoğu kişinin bu uygulamadan binlerce lira kazandığını görebiliyoruz. Instagram’da neredeyse her çeşit ürün satılmaktadır. Eğer sizde para kazanmak istiyorsanız ve bazı şeyler üretebiliyorsanız, bu platform üzerinden satış yapabilirsiniz.

Instagram’dan Para Kazanmak

Son yıllarda en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da para kazanmak için çoğu girişimci ürün satışı yapmaya başlamıştır. Çoğunlukla büyük sayfalar aracılığıyla yapılan bu satışlar, butik adı altında çok az miktarda takipçisi olan hesaplarla bile yapılabiliyor. Instagram üzerinde neler satıp para kazanabiliriz diyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram’da binlerce TL Para Kazanan Var

Instagram ülkemizde en fazla kullanılan sosyal medya araçlarından biridir. Bu durumdayken uygulama üzerinden para kazanmak isteyen kişiler, sayfalar üzerinden ürün satışı yaparak para kazanmak istediler. Bazı büyük sayfalar aracılığıyla yapılan reklamlar sayesinde kimi satıcılar aylık 20-30 bin TL değerinde satış yapabiliyorlar. Büyük sayfalara reklam verecek durumu olmayan ve kendi hesaplarında az takipçisi bulunan sayfalarda butik olarak bilinen az sayıda yani 5-10 bin takipçisi olan sayfalarda satış yapmaktadırlar. Bu sayfalardan çok satış yapılıyor diyemeyiz. Ancak az da olsa para kazanıyorlar. Bununla birlikte siz dikkat çeken ve yenilikçi ürünleri satışa çıkarırsanız kitlenizin hızlıca büyüyebileceğini belirtebiliriz.

Instagram’da Ne Satılabilir?

Instagram üzerinde en fazla satılan ürünler;

  • Ayakkabı
  • Elbise
  • Takı & Aksesuar
  • Cep Telefonu Kapakları
  • T-Shirt
  • Çeşitli Kozmetik Ürünleri

Bu ürünler yüzlerce sayfa tarafından satışa çıkarılıyor. Bunları alan kişi sayısı da fazla olduğundan dolayı sürekli olarak ürünler yenilenmektedir. Eğer sizde bu ürünlerin satışını yapabilirseniz yönelmenizi tavsiye ederiz. Bu sektördeki satışların her gün artmasından dolayı işe yeni giren kişi pazarda hemen yerini alabiliyor. Siz sayfanızın daha çabuk büyümesini istiyorsanız büyük sayfalara reklamlar vererek hızlıca kitle elde edebilirsiniz. Örneğin, ayakkabı satışlarının fazla olmasıyla birlikte bu satışı gerçekleştiren sayfa sayısı da fazladır. Bundan dolayı belli bir işe girmeden önce diğer sektörleri de araştırarak onlar hakkında da bilgi sahibi olmanızı öneririz. Yaptığınız araştırmalar sonucu hangisi size daha yatkın geliyorsa o işe başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu