Teknoloji

İnstagramdan Yüzdeyüz Orjinal Ayakkabı Yalanı!!

İnstagramda çok sık karşılaştığımız bir duruma gelelim.

 

İnstagram…Harika bir fotoğraf paylaşım sitesi.Geniş bir kullanıcı kitlesi var.Son zamanlarda öyle bir hal aldı ki bu uygulama adeta bir alışveriş sitesi haline geldi.Neredeyse takipçilerinizi ve gönderilerinizi göremiyorsunuz.

İnstagramda nasıl kandırılıyoruz?

Ünlü markaların ayakkabıları orjinal hatta yüzde yüz orjinal diye gerçek fiyatının neredeyse dörtte birine satılıyor.Bizim takıldığımız konu yüzde yüz orjinal kısmı.
 Güzel bir sayfa açılmış.Bir sürü takipçisi var.Binlerce…Bir sürü tanıdık ünlü marka ayakkabı.Yüzlerce fotoğraf.
 Başta bir açıklama..Gümrük malı yüzde yüz orjinal ayakkabılar.Her renk,desen,model,numara mevcut. Enteresan…Gümrükten ihaleyle mağazalarda bile olmayan seçenek ve çeşide sahipler.Böyle birşey olabilir mi ? En büyük mağaza ve alışveriş siteleri bile stok adetini belirtirler.Ama bunlarda sınırsız stok ?
Yüzde yüz orjinal.. Bu ne demek ? Hiç bir markanın yüzde yüz orjinal diye bir sloganı yoktur.Bir Nike,bir Adidas orjinal sitesinde böyle bir pazarlama sloganı göremezsiniz. Açıklamaları okumaya devam edelim.Kapıda ödeme seçeneği..Kargo gelince ben bunu açayım,sonra öderim diye bir dünya yok.Devam edelim iade ve değişim garantisi.Değişim olabilir tamam.Ama iade kabul eden asla ve asla olmaz.
Altta bir whatsapp numarası..Bilgi için yazabilirsiniz.Size kalıplaşmış hazır metin yazılar yollarlar.Yazım kuralları diye birşey arama.Toplu 3-4-5 tane alıcam derseniz..Daha da indirim yaparlar.Üreticisinin bile bu fiyattan satamayacağı bu fiyatlar mantıklımı sizce ?
Açıklama da en altta da bir adres olur.Güven için.Mesela ben burada oturuyorum.Gelip elden alayım derseniz.Alacağınız cevap şu..
Satışlarımız size daha kaliteli hizmet verebilmek için internet üzerinden yapılmaktadır.
Whatsapp üzerinden şanslıysanız biraz daha detaya inerler.Ürünler orjinal kutusunda ve faturalımı sorarsanız.Alacağınız cevap şu :
Üzgünüz gümrükten toplu alım yaptığımız için orjinal kutular zarar gördü.Fatura ise normal bir alışveriş gibi … Profildeki ürün resimlerine geçelim.Her yerden toplama ve kendi amatörce çektikleri bir sürü resim .
 Hadi ikna olduk diyelim.Her gönderinin altında bir sürü beğeni var.Birde yorumları okuyalım.
 O da ne ? Hep hazır memnuniyet yorumları.Birde biz yazalım katkımız olsun..
 O da ne ? Sayfa yorumlara kapalı !!!
 Orjinal,pardonn yüzdeyüz orjinal ha birde altıay mağaza garantisi veriyorlar.Mağaza garantisi !!!
 Koskoca üreten firma garantisini gerek yok deyip.Altıay kendileri garanti veriyorlar.
 Bu kadar yeterli heralde değilmi. Instagram üzerinden dörttebir fiyatına yüzdeyüz ayakkabı alınmaz.Halk tabiri söyleyelim.Bunlar yüzdeyüz çakma ..Gümrük mali da değil.Çinden bir firmadan daha da ucuza alınmış replikalar.Oradan daha ucuza alıp,size biraz daha pahalıya satıyorlar.O kadar basit..

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu