Teknoloji

Online Olarak Gezebileceğiniz Müzeler

Dünyada devam eden corona virüs salgını nedeniyle evde sıkılmanızı önleyecek online olarak gezebileceğiniz müzeleri sizler için derledik. Online olarak müzeleri gezebilir ve bilgilenebilirsiniz…

 

Online Gezilebilen Müzeler

Bütün dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgını sebebi ile evlerimizden çıkamadığımız bu günlerde keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacak bir liste hazırladık. Listemizde dünyanın çeşitli şehirlerinde yer alan 10 farklı müzeyi paylaştık. Açıklamalarında bulunan bağlantılar üzerinden müzeleri online olarak ziyaret edebilirsiniz.

Sao Paulo Sanat Müzesi – Sao Paulo/Brezilya

Sao Paulo Sanat Müzesi – Sao Paulo/Brezilya

Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde bulunan Sao Paulo Sanat Müzesi 1947’de açılde ve müzede 8000’den fazla sanat eseri bulunuyor. Yıllık 300 binden fazla ziyaretçiye sahip olan bu müzeyi bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

Ulusal ve Modern Çağdaş Sanat Müzesi – Seul/Güney Kore

Ulusal ve Modern Çağdaş Sanat Müzesi – Seul/Güney Kore

Güney Kore’nin Seul şehrinde bulunan Ulusal ve Modern Çağdaş Sanat Müzesi 1969 yılında açıldı ve içerisinde 7 binden fazla sanat eseri bulunuyor. Yıllık 1 milyondan fazla ziyaretçiye sahip olan bu müzeyi bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

National Gallery of Art – Washington/ABD

National Gallery of Art – Washington/ABD

Amerika’da bulunan National Gallery of Art müzesi 1937 yılında kurulmuş olup toplamda 2000’den fazla sanat eserini barındırmaktadır. Müzenin yıllık ziyaretçi sayısı ise 2019 yılında 4 milyonu geçmiştir. Müzeyi bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

The Guggenheim Museum – New york/ABD

The Guggenheim Museum – New york/ABD

ABD’nin New York şehrinde bulunan The Guggenheim Müzesi 1937 yılında kurulmuş olup ortalama olarak her sene 1 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Müzeyi bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

Metropolitan Museum of Art – New york/ABD

Metropolitan Museum of Art – New york/ABD

New York’da bulunan ve dünyanın en büyük müzelerinden birisi olan Metropolitan Museum of Art 1870 yılında kurulmuş olup her sene 6 milyondan fazla insan tarafından ziyaret edilmektedir. Müzenin internet sitesinde 400 binden fazla sanat eseri bulunmaktadır. Müzeyi bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

Vatikan Müzesi – Vatikan

Vatikan Müzesi – Vatikan

Vatikan’da bulunan Vatikan Müzesi dünyanın en eski müzelerinden birisi. 1506 yılında kurulan Vatikan Müzesi’ni her sene 6 milyondan fazla insan ziyaret edilyor. Toplamda 70 binden fazla eser bulunan müzede 20 binden fazla eser sergileniyor. Müzeyi bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

Pergamon Müzesi – Berlin/Almanya

Pergamon Müzesi – Berlin/Almanya

Berlin’de bulunan Pergamon Müzesi 1910 yılında kurulmuş olup her sene 1 milyondan fazla insan tarafından ziyaret ediliyor. Ülkemize ait bir çok sanat eserinin sergilendiği müzeyi ziyaret etmek için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Salvador Dali Müzesi – Figueres/İspanya

Salvador Dali Müzesi – Figueres/İspanya

İspanya’da bulunan Salvador Dali Müzesi 1974 yılında kurulmuş olup her sene ortalama 1 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Müzeyi bağlantıyı kullanarak ziyaret edebilirsiniz.

Van Gogh Museum – Amsterdam/Hollanda

Van Gogh Museum – Amsterdam/Hollanda

Hollanda’da bulunan Van Gogh müzesi 1973 yılında kurulmuş olup her sene ortalama 2 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Müzeyi bağlantıyı kullanarak ziyaret edebilirsiniz.

Ayasofya Müzesi – İstanbul/Türkiye

Ayasofya Müzesi – İstanbul/Türkiye

Türkiye’de bulunan ve 1935 yılında müzeye çevrilen Ayasofya Müzesi 2019 yılında resmi rakamlara göre 3 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı. Ayasofya müzesini ziyaret etmek için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bu hizmet evet online olarak cidden kaliteli bir hizmet asla inkar edilemez ama şahsi konuşacak olursam aynı tadı, keyfi vermiyor bence, eğer imkanınız var ise gidip yerinde görmelisiniz her güzelliği.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu