Teknoloji

Trend olan yaşlandırma programı: FaceApp

Yaşlandırma programı olarak son günlerde ün kazanan FaceApp, Instagram kullanıcıları arasında büyük bir ilgi gördü. Uygulamaya yeni güncelleme ile eklenen yaşlandırma efekti ile kullanıcılar tek tıkla yaşlı halini görebiliyor.
yaşlandırma programı


Yaşlandırma Programı – FaceApp Nedir?

FaceApp uygulaması uzun süredir Google Play Store üzerinde mevcut. Hatta cinsiyet değiştirme filtresi de önceden mevcuttu. Yaşlandırma programının gerçekçi sonuç verdiğini söyleyebiliriz. Orta ışıkta çekilen selfie’lerinizi tek tıkla yaşlandırabilirsiniz!

 

FaceApp uygulamasını açtıktan sonra dilerseniz üye olabilir veya giriş yapmadan devam edebilirsiniz. Basit bir arayüze sahip uygulamada tek yapmanız gereken ana ekrandan galerinizde kayıtlı bir fotoğrafı seçmek. Program fotoğrafı taradıktan sonra filtreler kullanılabilir hale geliyor. “yaş” filtresine girip genç veya yaşlı efekt kullanabilirsiniz. Genç modunun pek iyi sonuçlar verdiğini söyleyemeyiz.

Tabi ki uygulamada Pro sürüm de mevcut.Aylık 24TL, ömür boyu 180TL ücretlendirmeye sahip. Bu ödemeyi yapmadan ücretsiz olarak kullanabileceğiniz halihazırda birçok filtre mevcut. Yaşlandırma efekti için de hiçbir ödeme yapmanıza gerek yok.

FaceApp uygulaması 14 Şubat 2017 tarihinde FaceApp Inc. tarafından Google Play Store üzerindeki yerini aldı. Uygulamanın indirme boyutu cihaza göre değişkenlik gösterse de yüksek bir veri harcaması yapmıyor.

İnternet bağlantısı gerekiyor mu?

Evet, FaceApp uygulamasını kullanmak için internet bağlantısına ihtiyacınız var. Fakat uygulama üzerinde yaptığımız testlere göre 6 fotoğraf düzenlemesinden sonra yalnızca 800KB (1MB’ın 10’da 8’i) veri kullanımı gerçekleştirmiş. Bu veri kullanımı oldukça düşük bir miktar, bu konuda bir artısı var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu