Teknoloji

Ücretsiz Çevrimiçi Yapay Zeka Kursları

Son zamanlarda popüler olan yapay zekaya merak sarmışlar için ücretsiz çevrimiçi kurslar mevcuttur. Bu konumuzda sizler için ücretsiz çevrimiçi yapay zeka kurslarını derledik.

 

Yapay zeka (AI), otomasyon ve bilişsel sistemler hakkındaki ilke ve uygulamalarda temel bir dayanak, iş alanınız, uzmanlığınız veya mesleğiniz ne olursa olsun, giderek daha değerli hale gelen bir şeydir. Neyse ki, bugün görünüşte karmaşık olan bu teknolojiye aşina olmak için üniversitede okuyan benliğinizden yıllarını almak zorunda değilsiniz. Son yıllarda, temellerden ileri düzeydeki uygulamaya kadar her şeyi kapsayan, giderek artan sayıda çevrimiçi kurs yayıldı.

Bazıları doğrudan yapay sinir ağlarını kodlamaya dalmak ve belli bir teknik beceri seviyesini kabul etmek isteyenlere yöneliktir. Diğerleri, bu teknolojinin herkes tarafından, önceki teknik uzmanlığa bakmaksızın, gerçek kelime problemlerini çözmede nasıl uygulanabileceğini öğrenmek isteyenler için faydalıdır. Bu yazıda, bugün mevcut olan en iyi ücretsiz olanlardan bazılarının bir özetini vereceğim.

Yeni başlatılan bu çalışmalar, kesinlikle Google’ın genel halk arasında AI anlayışını genişletme planının bir parçasıdır. Malzeme yavaş yavaş ekleniyor, ancak zaten TensorFlow (Google’ın makine öğrenimi kitaplığı) çarpışma kursu ile birlikte bir Makine Öğrenmesi içeriyor.

Ücretsiz Çevrimiçi Yapay Zeka Kursları

Makine öğrenmesi hakkında önceden bilgisi olmayanların başlangıçta hemen atlayabilmesi, bazı deneyime sahip kişilerin kendileri ilgilendiren modülleri seçebilmeleri veya seçebilmeleri için tasarlanmıştır, makine öğrenimi uzmanları bunu TensorFlow’a bir giriş olarak kullanabilir.

Google – Makine Öğrenmesi

Bu, Udacity tarafından sunulan Google’dan biraz daha kapsamlı bir kurstur. Bu haliyle, en azından denetlenen öğrenme yöntemlerine aşina olduğunuz noktaya kadar, tüm acemiler hedeflenmemiş ve bazı eski makine öğrenme deneyimleri varsayılmamıştır. Derin öğrenmeye ve büyük, karmaşık veri kümelerinden öğrenebilen kendi kendine eğitim sistemlerinin tasarımına odaklanır.

Bu ders, makine öğrenmesi, veri analisti olarak çalışacak sinir ağı teknolojisi, veri bilimcileri veya makine öğrenimi mühendisleri ile birlikte açık kaynak kütüphaneler ve materyallerin bolluğundan yararlanmak isteyen girişimci bireyler koymak isteyenlere yöneliktir.

Stanford Üniversitesi – Makine Öğrenmesi

Bu kurs Coursera tarafından verilmektedir ve Google’ın derin öğrenme araştırma biriminin kurucusu Andrew Brain ve Baidu’nun AI başkanı Andrew Ng tarafından verilmektedir.

Tüm kurs ücretsiz olarak çalışılabilir, ancak kariyer anlayışınızı artırmak için AI anlayışınızı kullanmayı planlıyorsanız kesinlikle faydalı olabilecek sertifika için ödeme seçeneği de vardır.

Bu ders, konuşma algılamasından ve web aramasının geliştirilmesinden gerçek dünyadaki makine öğrenimi uygulamalarının spektrumunu kapsarken, doğrusal regresyon, sinir ağlarının “öğrendiği” geri yayılım yöntemleri ve Matlab dersi gibi istatistik konularıyla teknik derinliğe girerken olasılık tabanlı AI araçları için en çok kullanılan programlama dillerinin listesi.

Columbia Üniversitesi – Makine Öğrenmesi

Bu kurs, tümüyle ücretsiz online olarak mevcuttur, ihtiyacınız olması durumunda sertifikasyon için ödeme yapma seçeneğiyle birlikte.

Denetimli ve denetimsiz öğrenmenin yanı sıra olasılıksal ve olasılıksız yöntemleri kullanarak gerçek dünyadaki sorunları çözme modelleri, yöntemleri ve uygulamalarını öğretmeyi vaat ediyor. Kurstan en iyi şekilde yararlanmak için, 12 hafta boyunca, materyaller ve alıştırmalar için haftada yaklaşık sekiz ila on saat harcamayı beklemelisiniz – ama bu ücretsiz bir Ivy League seviyesindeki eğitimdir; Meltem.

Yapay Zeka nanodegresinin bir parçasını oluşturduğu kar amacı gütmeyen edX çevrimiçi kurs sağlayıcısı aracılığıyla sunulmaktadır.

Nvidia – Bilgisayarla Görme İçin Derin Öğrenmenin Temelleri

Bilgisayar görüşü, görsel bilgileri beynimizin yaptığı gibi işleyerek “görebilen” bina bilgisayarlarının AI alt disiplinidir. Teknik temellerin yanı sıra, nesne tanıma ve görüntü sınıflandırma yeteneğine sahip makinelerin uygulanmasından faydalanabilecek durumların veya sorunların nasıl tanımlanacağını da kapsar.

Bir grafik işleme birimi üreticisi (GPU’lar) olarak Nvidia, şaşırtıcı bir şekilde, önceleri öncelikli görüntüler göstermeyi amaçlayan bu yüksek güçlü grafik motorların, bilgisayarlı görme uygulamalarının yaygın biçimde ortaya çıkmasında önemli rol oynar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu