Yaşam

31 Ağustos 2019 Askeri ve Siyasi Olaylar

31 Ağustos 2019 tarihinde yaşanan önemli askeri ve siyasi gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.

Ordusunun teknolojik olanaklarını artırmak için arayışta olan Macaristan, Nurol Makina tarafından üretilen zırhlı muharebe aracı Ejder Yalçın’ı tercih etti.

ejder yalçın teslimat
ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerine, hedeflerin doğru zamanda, en uygun silah ve mühimmatla ateş altına alınmasını sağlayan yeni Ateş Destek Otomasyon Sistemi (ADOP-2000) teslimatını gerçekleştirdi.
adop-2000
İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, ABD’nin İran’ın petrol ihracatı konusunda esneklik göstermeye başladığını söyledi.
ABD yönetimi, İran Devrim Muhafızları Ordusu’na yönelik yaptırımları ihlal ettiği gerekçesiyle “Adrian Darya-1” adlı İran gemisini yaptırım listesine ekledi. 
 
İran Dışişleri Bakanlığı: Biz alıcı olan herkese petrol satmak istiyoruz. ABD ise İran’ın müşterilerine petrol satmasını engellemek için korsanlık ve tehditlerle uğraşıyor.
abd
Pakistan Başbakanı İmran Han: Eğer dünya, Hindistan’ın Keşmir’e ve halkına yönelik saldırılarını durdurmak için hiçbir şey yapmazsa, nükleer silahı bulunan iki devlet doğrudan askeri çatışmaya daha da yaklaşacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Fırat’ın doğusundaki tüm sınırlarımız boyunca kurulacak güvenli bölgeyle ilgili çok fazla zamanımız ve sabrımız yoktur”
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ne NATO üyeliğinden, ne müttefiklerimizden vazgeçmek gibi bir niyetimiz yoktur.”
Esed rejimi, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde tek taraflı ilan ettiği ateşkesi bozarak, İdlib’in güneyindeki Kefrenbil ilçesi, Cercenaz beldesi, Kefersecne, Hiş, Ureynibe, Has, Deyr Şarki ve Deyr Garbi köylerini havan ve roket ile vurdu.
İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi
Suriye’de hükümetin ateşkes ilan ederek hava saldırılarını durduğu İdlib’i bu kez Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu