Yaşam

En Çok Para Kazanan Mühendislikler

Eğer matematik, bilim ve bir şeyler inşa etmeyi ve yaratmayı seviyorsanız, bir mühendislik uzmanı bu becerileri kazançlı bir kariyere dönüştürmenize yardımcı olabilir. İşverenler her zaman iyi mühendisler ararlar ve sundukları maaşlar bu alandaki profesyonelleri ne kadar ödüllendirdiklerini gösterir.

 

En Çok Para Kazanan Mühendislikler Hangileri?

Tüm mühendisler için ortalama başlangıç ​​maaşı 58.000 $ ve ortalama kariyer ortası maaşı 98.000 $ ‘dır. Bununla birlikte, çalıştığınız mühendislik alanına bağlı olarak bu çok değişebilir. Örneğin, makine mühendisleri ziraat mühendislerinden daha fazlasını yapma eğilimindedir.

Hangi mühendislik kariyerlerinin en yüksek maaşlı işlere yol açtığını mı merak ediyorsunuz? College Factual, maaşları en yüksek 10 majör majörden oluşan bu listeyi oluşturmak için maaş olarak sıraladı. Ayrıca, her bir ana dal için hangi okulların en iyi olduğu ve her bir ana dalın ne kadar popüler olduğu hakkında bilgi verdiler.

Bilgisayar Mühendisliği (CE)

 

Nesnelerin İnterneti’ni ve dijital teknolojideki diğer gelişmeleri benimsediğimizde, bilgisayar mühendisleri dünyaya giderek daha ayrılmaz hale geliyor. Bu nedenle, ortalama 60.775 $ erken kariyer maaşı kazanırlar.

Kariyerlerinin ortasına ulaştıklarında ve daha uzun yıllar çalıştıklarında, bilgisayar mühendisleri için ortalama maaş 104.749 $ ‘dır. Derecenizi Columbia Üniversitesi, ABD Deniz Harp Okulu veya Princeton Üniversitesi gibi belirli okullardan alırsanız bu ortalama daha da yüksektir.

Bilgisayar mühendisliği için en popüler okullar Ohio State Üniversitesi, Urbana-Champaign’daki Illinois Üniversitesi ve Lowa Eyalet Üniversitesi’dir.

Elektrik Mühendisliği (EE)

 

Elektrik mühendisliği, mühendisliğin en popüler ikinci ana dalını oluşturur ve mezunların aldığı yüksek maaşlar kesinlikle yardımcı olur. Kariyerlerinin başında, elektrik mühendisleri eve ortalama 61.608 dolar maaş getiriyor.

Kariyer ortasında bu ortalama 105.789 dolara kadar çıkıyor. Princeton, ABD Deniz Harp Okulu ve Yale’den EE mezunları daha da fazlasını yapar.

En yüksek EE ana dallarını çeken kolejler California-Berkeley Üniversitesi, Austin’deki Texas Üniversitesi ve Urbana-Champaign’daki Illinois Üniversitesi’dir.

Okyanus Mühendisliği (OE)

 

Okyanus mühendisliği yılda sadece 200 mezun üretebilir, ancak bu kişilere oldukça iyi ücret ödenir. Ortalama erken kariyer ve orta kariyer maaşları sırasıyla 63.333 $ ve 105.050 $ ‘dır. ABD Deniz Harp Okulu, Rhode Island Üniversitesi ve Florida Teknoloji Enstitüsü öğrencileri daha da fazla kazanıyor.

Çevre, enerji ve kaynak yönetimi mühendislerine olan ihtiyaç arttıkça, okyanus mühendisleri için iş görünümü diğer mesleklerden çok daha hızlı artmaktadır – 2016’dan 2026’ya kadar olan dönemde% 12-14 büyüme oranında.

Gelecekteki okyanus mühendisleri için en popüler kolejler Texas A&M Üniversitesi, ABD Deniz Harp Okulu ve Florida Atlantic Üniversitesi’dir.

Kimya Mühendisliği

 

Kimya mühendisliği her yıl 10.000’den fazla öğrencinin lisans derecesi aldığı en popüler mühendislik dallarından biridir. Bu öğrenciler 64,325 $ ortalama erken kariyer maaşı ile kazançlı kariyer devam. Kariyerlerinin ortasında bu ortalama 109.904 dolara yükseliyor.

Diğer ana dallarda olduğu gibi, bir kimya mühendisinin maaşı, katıldıkları üniversiteye bağlı olarak biraz değişebilir. Yale, Columbia ve UT Austin’den mezun olan öğrenciler önemli kazanç artışları görürler.

Kimya mühendisleri için en popüler kolejler? İlk üçü California-San Diego Üniversitesi, Georgia Teknoloji Enstitüsü ve Ohio Eyalet Üniversitesi’dir.

Nükleer Mühendislik

 

Yılda yaklaşık 500 öğrenci nükleer mühendislikte lisans derecesi almaktadır. Nükleer mühendisler için diğer mühendislik dallarında olduğu kadar istihdam imkanı yoktur. 2016-2026 döneminde bu alan için beklenen büyüme oranı sadece% 4’tür – tüm işgal büyüme oranından biraz daha yavaştır.

İşgücüne girdikten sonra, yeni nükleer mühendisleri ortalama 65.155 dolar maaş alıyorlar. Zamanla bu ortalama 107.700 $ ‘a yükselir. Derecenizi UC Berkeley, ABD Askeri Akademisi veya MIT’den alırsanız, daha da fazlasını yapabilirsiniz.

Pennsylvania Eyalet Üniversitesi, nükleer mühendislik bölümleri için en popüler üniversitedir. Urbana-Champaign’daki Illinois Üniversitesi ve Missouri Bilim ve Teknoloji Üniversitesi çok geride değil.

Metalurji Mühendisliği

 

Metalurji mühendisleri, metalik elementlerin ve alaşımlarının fiziksel ve kimyasal bileşenlerini inceler.  Mezunları yılda yaklaşık 170 öğrenci.

Yeni metalurji mühendisleri ortalama 65.400 $ kazanıyor ve bu kariyer ortası itibariyle 97.500 $ ‘a yükseliyor. Colorado Üniversitesi Maden Okulu veya Montana Üniversitesi Montana Tech diploması olan öğrenciler daha da yüksek maaş alma eğilimindedir.

Genel öğrenci sayısı az olmasına rağmen, bu ana dal için diğerlerinden daha popüler olan birkaç üniversite vardır. Colorado Maden Okulu, El Paso’daki Texas Üniversitesi ve Missouri Bilim ve Teknoloji Üniversitesi listenin başında yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu